AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Simon, memleketi Malatya'da!

İlk Yayınlanma : 10 Haz 2021 - 12:36 / Son Güncelleme : 10 Haz 2021 - 18:29

Basketbol haberleri... Anadolu Efes'in "büyükbaba"sı Krunoslav Simon, sonunda memleketi Malatya'ya kavuştu. İşte detaylar...

Simon, memleketi Malatya'da!

AJANSSPOR - HABER

 

Anadolu Efes'in Hırvat şutör gardı Krunoslav Simon, Malatya Büyükşehir Belediyesi meclisinde alınan "fahri hemşehrilik" kararından sonra şehre vardı. Her fırsatta "Bana Malatyalı denilmesini seviyorum. Oraya gitmeyi çok isterim." şeklinde konuşan Simon, Malatya şehir tabelasının önünde bir de fotoğraf çekildi. 

"Simon'a fahri hemşehrilik beratı çıktı"

Bir gün evvel Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan öncülüğünde toplanan mecliste, Krunoslav Simon'a "fahri hemşehrilik beratı" çıkarılması oylamaya sunulmuş ve bu karar oybirliği ile kabul edildi.

 

Tecrübeli basketbolcunun şehre geleceğini duyuran Başkan Gürkan, hemşehrilik kararını şu sözlerle duyurdu: “Anadolu Efes, Avrupa Şampiyonu olduğu zaman 44 numaralı formayı giyen ve Malatyalı olduğunu belirten Simon'u arayarak tebrik ettik. Ayrıca Malatya ile ilgili duygu ve düşüncelerinden dolayı da ayrıca teşekkür ettik. Perşembe günü Malatya'ya gelecek olan Krunoslav Siman'a Malatya olarak bir jest yaparak fahri hemşehrilik beratı vermek istedik

Simon nasıl Malatyalı oldu?

Anadolu Efes'in taraftar etkinliğine katılan Hırvat basketbolcu, nasıl Malatyalı olduğunu şu sözlerle anlattı: 

"Ben küçük yaşlarda 4 numaralı formayı giyerdim. Ancak Anadolu Efes’te 4 numaralı formayı Doğuş Balbay giydiği için ben de 44’ü seçtim. Bu durum da taraftarların bana Malatyalı demesini sağladı. Aramızdaki bu bağ için hem taraftarlarımıza hem de kulübüme çok teşekkür ederim. Gelecek dönemde kendisi de bir Malatyalı olan anonsörümüz Mustafa Özben ile Malatya’ya gidip orada vakit geçirmeyi çok istiyorum."

Takımın resmi sosyal medya hesabında Simon'un fotoğrafı paylaşılıp: "44 numara, şehre giriş yaptı!" yorumunda bulunuldu. Bu paylaşım kısa sürede binlerce etkileşim aldı.

 

Malatya'nın tarihi eserlerini gezdi

'Malatyalı' diye tezahüratlar yapılan, attığı basketler sonrasında ‘Malatya Malatya bulunmaz eşin’ türküsünü salonlarda tüm taraftarlara dinlettiren, Malatya’ya olan ilgisini her fırsatta dile getiren başarılı basketbolcu, şehrin tarihi ve kültürel yerleri inceledi.

"Resmi bir Malatyalı olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum"

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Anadolu Efes Basketbol Takımı’nın 44 numaralı Hırvat oyuncusu Krunoslav Simon’a fahri hemşehrilik beratı verilmesine yönelik gündem maddesini görüşerek kabul etmişti. Anadolu Efes’in Avrupa’da gösterdiği başarıda büyük pay sahibi olan ve 44 numaralı formayı terleten Simon, hemşehrilik beraatını Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’dan aldı. Simon’un ’Malatya’ kelimesini kurmaya çalıştığı anlarsa gülümsetti.

Anadolu Efes takımının başarılı oyuncusu Krunoslav Simon, Malatya’ya geldiği için mutlu olduğunu belirterek, “Ben başkanımıza beni buraya davet ettiği için çok teşekkür etmek istiyorum. Başkanımız dışında bugün burada geçirdiğim güzel günde bana eşlik eden tüm insanlara da teşekkür etmek istiyorum. Ben buraya geldiğim için gerçekten çok mutluyum, çünkü Türkiye’ye geldiğim günden beri Malatyalı hemşehrilerimden çok büyük destek gördüm. Bugün buraya gelerek, resmi bir Malatyalı olmaktan da çok büyük mutluluk duyuyorum. Geçirdiğim bu gün için söyleyecek daha fazla bir şey yok. Bu gün için teşekkür ediyorum, umut ediyorum ki gelecekte de Malatya’yı ziyaret edeceğim” şeklinde konuştu.