Skandal hakemin ilk vukuatı değilmiş!

Başakşehir antrenörü Pierre Webo’ya ırkçı söyleme bulunan 4. hakem Constantin Sebastian Coltescu'nun kendi ülkesi Romanya'da da sicilinin temiz olmadığı ortaya çıktı. Constantin Sebastian Colțescu kimdir? haberimizde
9 Aralık 2020 00:26- Son Güncelleme - 9 Aralık 2020 00:29
Google news abonelik

Ajansspor - Paris Saint-Germain ile İstanbul Başakşehir’in karşı karşıya geldiği UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu 6’ncı ve son maçında 4’üncü hakem Constantin Sebastian Coltescu, Başakşehir’in yardımcı antrenörü Pierre Webo’ya ırkçı söylemlerde bulundu.

Olaya büyük tepki gösteren Başakşehir takımına PSG de destek verdi. Mbappe, Başakşehir'li futbolcuların sahayı terk etmesine destek oldu ve takım arkadaşlarını da sahayı terk etmeleri için teşvik etti.

Constantin Sebastian Colțescu kimdir?

Constantin Sebastian Colțescu, 6 Mayıs 1977 yılında Craiova, Romanya dünyaya geldi. Colţescu, 2015 yılında oynanan Astra-Steaua maçında yaptığı büyük hatalarla gündeme gelmiş ve ardından gelen iki ayda kendi liginde bir maça atanmamıştı. O süreçte 2016'ya kadar askıya alınma riskiyle karşı karşıya kalmış fakat Ekim ayındaki kurulda affedilmişti. Colţescu, 2008 yılında kötü yönettiği bir maç sonrası intihar etmeye kalkışmıştı. Bu onun ikinci kez kendini öldürmeye çalışmasıydı. 

DÜNYA DEVLERİ VE YILDIZ OYUNCULAR IRKÇILIK SKANDALI İÇİN NE DEDİ? OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...

Orta hakem de ırkçı tezahüratı duymamış!

Orta hakem de ırkçı tezahüratı duymamış!

Orta hakem Hatigan'ın bir hafta önce UEFA listesinden çıkarıldığı ve bu mücadelenin hakemin son Şampiyonlar Ligi maçı olduğu öğrenildi. Rumen gazeteci Emanuel Roşu da şu paylaşımı yaptı: "Bir kaç sene önce Dinamo ile FCSB arasındaki derbide tüm tribünler, Dinamo oyuncusu olan Gnohere'ye maymun tezahüratları yapıyor ve maç sonu Başakşehir -PSG maçının da hakemi olan Hategan o gün de hiçbir şey duymadım demişti."