''Sneijder Galatasaray'da bu kadar koşsa..''

Serhat Ulueren, Hollanda Türkiye maçı hakkında ilginç bir yorum yaptı!
29 Mart 2015 13:50- Son Güncelleme - 29 Mart 2015 14:31
Google news abonelik
''Sneijder Galatasaray'da bu kadar koşsa..''

İşte o yazı;

EVET iyi mücadele ettik ve bu mücadelenin karşılığı 3 puan olmalıydı. Hollanda, 96 dakika süren maçta en önemli gol pozisyonunu 79. dakikada Jetro Willems’in ayağından buldu. Hele ilk 45 dakika kusursuz oynadık. Takımımızda kötü oynayan bir futbolcu bile yoktu. Özellikle Burak, Gökhan ve M.Topal sahanın en iyi isimleriydi.

KABUL edelim Alman hakem Felix bizim için harika maç yönetti. Burak Yılmaz her küçük dokunuşta yerde kaldı ve Milli Takımımıza sayısız faul kazandırdı. Burak Yılmaz sayesinde orta saha ve defans oyuncularımız da nefes aldı. Ama işte o arka adalesi yok mu Burak’ın? O adale sakatlığı nüksedince ve Kazım oyuna girince dengemiz bozuldu. İleride hiç top tutamadık ve Sneijder’le golü buldu Hollanda.
 
BİR dünkü Sneijder’e bakın bir de G.Saray’daki Sneijder’e. Dün en az 4-5 defa defansın en gerisinden top çıkardı Wesley Sneijder. Herhalde dün koştuğu gibi G.Saray’da da koşsa, sarı-kırmızılılar şampiyonluğu birkaç hafta sonra yakalar diye düşünüyorum. Kısacası maç seçiyor Wesley Sneijder.
 
HAKAN BÜYÜK KAZANÇ
 
MİLLİ Takımımızda Caner ve Gökhan Gönül biraz daha hücumu düşünse Hollanda çok zorlanırdı. Kabul edelim ki dün büyük balık kaçırdık ve bana göre artık mucizelere bıraktık gruptan çıkma şansımızı. Yine kabul edelim Hollanda’yı bir daha böyle zor yakalarız. Dün için tek yıldızı Sneijder olan Hollanda’yı öyle ya da böyle yenmeliydik. Çünkü Robbenli Hollanda’yı Türkiye’de yenmemiz bence imkansız. Bu kadar iyi mücadele edip kazanamamak hayal kırıklığı yarattı.
 
ÇEKLER ve İzlanda koptu gidiyor ve biz hâlâ 5 puandayız. Üstelik Çekler, Letonya’yı evinde yenemedi. Demek ki biz dün kazansak şansımız çok artacaktı ama dedim ya, yakaladığımız balığı tam çekerken avucumuzun içinden kaçırdık. Hakan Çalhanoğlu gerçekten büyük kazanç. Töre önemli bir oyuncu ama çabuk yoruluyor, Kazım Milli Takım da oynamaz ve minik olan şansımızı devam ettirmemiz için Burak olmazsa olmazımız.