Sokağa çıkma yasağı için resmi açıklama!

25.03.2020 - 12:32 | Son Güncellenme: 25.03.2020 - 12:32

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan merak edilen soruya yanıt geldi. Türkiye'de, koronavirüs salgını sebebiyle sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Bu konuda vatandaşlara Soylu neyi önerdi?

Koronavirüs salgını, tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye'yi de tehdit ediyor. Pekiyi, COVID-19 sebebiyle Türkiye'de sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Bakan Süleyman Soylu bu konuda açıklama yaptı.

Süleyman Soylu'dan sokağa çıkma yasağı açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasağı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Soylu, şunları söyledi:

"Bu bir süreç. Vatandaşımız aldığımız kararlara uyuyor. Hastalığın yaygınlaşması ve süreci hep birlikte izliyoruz. Salgınla ilgili ortaya çıkan süreci Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ve diğer kurumlarımızla değerlendiriyoruz. Aldığımız tedbirlere vatandaşımız uyuyor. Bir üst tedbirler değerlendiriliyor. Birkaç tane daha almamız gereken tedbir var. Atacağımız adımlar var. Vatandaşlarımız kendi OHAL'ini ilan ederse bu konuda daha üst bir tedbir almaya şimdilik gerek olmayabilir. Ama süreç başka bir noktaya giderse farklı tedbirler alınması gerekebilir. Sokağa çıkma yasağından önce uygulayabileceğimiz tedbirler var."

Senin için hazırladığımız haberler