Spor dünyasından teröre lanet mesajları!

11.12.2016 07:46 - Son Güncelleme -
Spor dünyasından teröre lanet mesajları!

İstanbul'da Vodafone Arena yakınındaki saldırıya spor camiasından büyük tepki geldi.

BEŞİKTAŞ

Bursaspor ile oynadığımız maçtan sonra terör yine alçak yüzünü gösterdi. 

Maçtan sonra evimiz Vodafone Arena'nın hemen yanında patlamalar yaşandı ve ilk bilgilere göre güvenlik güçlerimizden yaralananlar olduğu açıklandı. 

Alçaklıkta sınır tanımayan teröristler, hem taraftarlarımızın hem de konuk takım Bursaspor taraftarının güvenliğini sağlayan kahraman güvenlik güçlerimize saldırdı. 

Asla hedeflerine ulaşamayacak olan alçaklara karşı dimdik duracağız. Milletçe el ele vererek, vatanımıza yapılan saldırılara göğüs gereceğiz. 

Milletimiz terör belasını da bertaraf edecektir. 

Saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diler, daha büyük acıların yaşanmamasını temenni ederiz.

Terörü şiddetle ve nefretle lanetliyoruz...

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK

FENERBAHÇE

Beşiktaş - Bursaspor karşılaşmasının ardından Vodafone Arena'nın yanında yer alan Çevik Kuvvet aracının bulunduğu bölgeye, bomba yüklü bir araçla bir terör saldırısı düzenlendiğini, ilk belirlemelere göre can kayıpları ve yaralıların bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Yaşanan bu hain terör saldırısını lanetleyerek; ulusumuza, emniyet güçlerimize, resmi ve sivil güvenlik görevlilerine, stat ve Beşiktaş Kulübü çalışanlarına, taraftarlara ve bölge sakinlerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, şehit düşen emniyet mensuplarına ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyoruz.

Her türlü terör eylemini şiddetle kınadığımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ


TRABZONSPOR

Beşiktaş Vodafone Arena civarında gerçekleştirilen ve çevik kuvvetimizi hedef alan bombalı saldırıda yaralanan tüm vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor; başta emniyet mensuplarımız, Beşiktaş ve Bursaspor camiası olmak üzere tüm halkımıza geçmiş olsun diyoruz. Teröre lanet olsun!

GENÇLERBİRLİĞİ

"Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, herhangi bir can kaybı yaşanmamasını temenni ediyoruz

GALATASARAY

Cumartesi günü oynanan Beşiktaş - Bursaspor karşılaşması sonrası Vodafone Arena'nın yanı başında gerçekleşen hain terör eylemini kınıyoruz. Şehit düşen emniyet mensuplarına Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar dileriz.

Bu insanlık dışı terör saldırısından etkilenen tüm vatandaşlarımıza, Beşiktaş ile Bursaspor camiasına ve taraftarlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü

 

 

Bursaspor ve Beşiktaş taraftarları, İstanbul'un Beşiktaş ilçesindeki Vodafone Arena Stadyumu yakınında, bombalı araçla düzenlenen terör saldırısının ardından sosyal medya hesapları üzerinden terörü lanetleyen, birlik ve beraberlik mesajları içeren mesajlar yayımladı. 

Patlamaların hemen ardından Beşiktaş taraftarlarının "Patlamadan 5 dakikayla kurtulan Bursaspor taraftarlarına ve 1 saatle kurtulan bütün taraftarlarımıza geçmiş olsun" temennisine yeşil-beyazlı taraftarlar, "teşekkür" mesajlarıyla karşılık verdi.

Beşiktaş taraftarlarının, "Saldırı nedeniyle otobüslerini kaçırıp İstanbul'da kalan Bursaspor taraftarlarını evimizde ağırlamaya hazırız" mesajları takdirle karşılandı.

Terörü lanetleyen mesajlar yayımlayan iki takım taraftarlarının sosyal medya hesaplarındaki fotoğraflarını da birlik ve beraberlik mesajı vermek için Türk bayrağı olarak değiştirdikleri gözlendi.

Aralarındaki husumet nedeniyle uzun süredir takımlarının deplasman maçlarına gidemeyen iki takım taraftarlarının, saldırı sonrası "Aramız bozuk, kanımız değil", "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır" mesajlarını da paylaştıkları dikkati çekti.

Bir Bursaspor taraftarı, "Keşke biz hiç maça gitmeseydik. Pırıl pırıl gencecik polis kardeşlerimiz bizim güvenliğimiz için orada toplanmamış olsaydılar." mesajıyla üzüntüsünü dile getirirken, sosyal medya hesapları üzerinden olay yeri fotoğraflarının paylaşılmasını da iki takım taraftarları  "#TerörFotosuPaylaşma diyelim. Çok fena fotoğraflar geliyor terörün işine yarıyor bu. Terör propagandasına müsaade etmeyelim!!!" mesajlarıyla engellemeye çalıştı. 

Eskişehirspor: Yaşanan bu saldırıyı lanetliyoruz

Eskişehirspor Kulübünden yapılan açıklamada, "İstanbul'da meydana gelen bombalı saldırıda, 38 vatandaşımızın şehit düştüğünü ve birçok vatandaşımızın da yaralı olduğunu derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Yaşanan bu saldırıyı lanetleyerek, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Eski milli futbolcu Ümit Karan: Böyle alçakça saldırılar yapanlar hak ettiği cezayı görecektir

Eski milli futbolcu Ümit Karan da AA muhabirine, bu ülkenin namusu için canını vermeye hazır milyonların olduğunu belirterek, "Böyle alçakça saldırılar yaparak ülkemizin dirayetini bozmaya çalışanlar, hak ettiği cezayı görecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş-Bursaspor müsabakası sonrası yaşanan terör saldırısının, terör örgütlerinin son çırpınışları olduğunu ifade eden Karan, şunları kaydetti:

"Bir spor müsabakası sonrası hain teröristlerin insanlar üzerinde algı operasyonu yapmak için kurguladıkları saldırıda maalesef çok sayıda şehidimiz var. Bu vatanın kahraman evlatlarına Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Yaralı vatandaşlarımız var. Bir an önce iyileşmeleri için dua ediyorum. Terörün din, dil, ırk gözetmeksizin haince yapıldığını artık Türk milleti olarak görüyoruz. Bu bir dünya oyunudur ve Türkiye bu oyunu bozacaktır." 

Emre Belözoğlu ustalığını konuşturdu

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up