Spor Toto, ismini "buza" yazdı

06.06.2018 12:47 - Son Güncelleme -
Spor Toto, ismini "buza" yazdı

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Zeytinburnu'nda yapılacak Türkiye'nin en büyük ve en donanımlı buz pistine sponsor oldu.

Teşkilattan yapılan açıklamaya göre, Zeytinburnu Belediyesi ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı iş birliğinde, 37 bin metrekarelik en büyük buz pisti Zeytinburnu'nda inşa edilecek.

Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Spor Toto Teşkilat Başkanlığı olarak spordan kazandığımız kaynakları yine spora, gençliğe, eğitime aktarıyoruz. Ülkemizin dört bir yanında yaklaşık 1000'e yakın ilçemizde, tüm illerimizde devam eden ve bitirilmiş pek çok sayıda tesisimiz bulunmakta." ifadelerini kullandı.

Spor Toto Zeytinburnu Buz Pisti'nin Türkiye'nin en büyük pisti olacağını dile getiren Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"Bizim teşkilatımız için de çok ciddi bir yatırım. İnşallah bu tesis bittiğinde ülkemiz çok ciddi organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Bu anlamda ülkemizin spor ekonomisine de çok ciddi bir katkı sağlamış olacağız. Bu bağlamda bu tesisin Zeytinburnu'na kazandırılması noktasında bir başarı hikayesi söz konusu. Zeytinburnu Belediye Başkanımızın bir sosyal proje olarak başlattığı, çok ciddi bir mecraya doğru yelken açan bir proje. İnşallah bu projenin de ülkemizin buz hokeyindeki başarılarına da çok ciddi katkılar sağlayacağına da inanıyoruz."

 Pistin özellikleri

Zeytinburnu Buz Pisti, müsabakaların yapılacağı ana saha ve antrenman sahası olmak üzere 2 adet sahadan oluşacak.

Pistte ayrıca, 2 bin 756 kişilik tribün, fitness ve aerobik salonu, 24 oda ve 48 yatak kapasiteli konaklama birimleri, dinlenme alanları, kütüphane, konferans salonu, fuaye, kafeterya, hakem ve antrenör odaları, VIP seyirci locaları, lobi, yemekhane, mescit, medya için toplantı salonları, TV yayın, ses, görüntü, aydınlatma kontrol birimleri ve 157 araçlık kapalı otopark yer alacak.

Buz pisti, aynı zamanda Avrupa ve Türkiye'de şampiyonluk yaşayan Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı'na da ev sahipliği yapacak.

Minik teknik direktör sosyal medyanın gündemi oldu

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up