AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Süleyman Atlı gümüş madalya kazandı

İlk Yayınlanma : 20 Eyl 2019 - 20:25 / Son Güncelleme : 20 Eyl 2019 - 20:25

Serbest stil 57 kiloda mindere çıkan Süleyman Atlı gümüş madalya kazandı. Süleyman Atlı, Dünya Güreş Şampiyonası'nda Rus Zavur Uguev'e 13-3 yenilerek gümüş madalya kazandı.

Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da düzenlenen şampiyonada milli güreşçi, finalde Rusya'dan Zavur Uguev ile karşılaştı.

İlk devrede başa baş bir mücadele sergilense de son bölümlerde rakibinin üst üste yaptığı oyunlara engel olamayan Süleyman Atlı, 13-3 teknik üstünlükle yenilerek dünya ikincisi oldu ve gümüş madalya kazandı.

 Dünya Güreş Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan milli güreşçi Süleyman Atlı, bundan sonraki hedefinin 2020 Tokyo Olimpiyatları olduğunu söyledi.

Süleyman Atlı, Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da düzenlenen şampiyonada, serbest stil 57 kiloda mücadele eden Süleyman Atlı, finalde karşılaştığı Rus Zavur Uguev'e mağlup olarak gümüş madalya kazandı.

Milli güreşçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, beklentisinin dünya şampiyonluğu olduğunu belirterek, "Avrupa Şampiyonası'ndan sonra uzun süre bu şampiyonaya hazırlanıyorduk. Dünya şampiyonu olup olimpiyatlara bu şekilde gitmek istiyordum. Nasip olmadı." dedi.

Minderde olduğu gibi minder arkasında ve kilo düşme konusunda psikolojik savaşın yaşandığını anlatan Süleyman Atlı, şöyle konuştu:

"Ben yaklaşık 1 aydan beri kilo kontrolü yapıyordum. Tam anlamıyla tam yüzde 100 performansla çıkamıyoruz maçlara, bunun da etkisi oluyor. Elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Bundan sonraki hedefim olimpiyatlara iyi hazırlanıp altın madalya kazanmak."