AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Misli.com Sultanlar Ligi’nde Sıralamaya Giren İsimler

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 05 Nis 2022 - 22:23 / Son Güncelleme : 05 Nis 2022 - 22:33

2021-2022 Misli.com sıralamaya giren isimler açıklandı. Sultanlar Ligi’nde en çok skora katkısı olan, en iyi blok yapan, en çok ace alan isimler kimler oldu? İşte detaylar...

AJANSSPOR HABER

2021-2022 Misli.com Sulantanlar Ligi sezonu 26 maçlık karşılaşmalarla tamamlandı. Lig bitimiyle beraber Sultanlar Ligi’nde en çok skora katkısı olan, en iyi blok yapan, en çok ace alan isimler açıklandı. İşte detaylar...

Skora en çok katkısı olanlar

Sultanlar Ligi’nde en çok skora katkısı olan 583 sayıyla Mert Grup Sigorta’nın pasör çaprazı Gaila Gonzales olmasıyla beraber; Galatasaray HDI Sigorta’nın 524 sayıyla Aleksia Karutasu, 510 sayıyla PTT Spor oyuncusu Emiliya Dimitrova, 455 sayıyla Galatasaray HDI Sigorta’nın smaçörü Anthi Vasilantonaki, Fenerbahçe Opet’ten ise 454 sayıyla Arina Fedorovtseva ile beraber ilk beş sırasına girdiler.

En fazla blok yapanlar

Sultanlar Ligi karşılaşmalarında en çok ismi 78 blokla Türk Hava Yolları’nın Milli orta oyuncusu Aslı Kalaç oldu. Kalaç’ı takip eden isim ise PTT Spor ekibinden 63 blokla Bahar Akbay, Fenerbahçe Opet’ten 62 blokla Eda Erdem Dündar, Karayolları’ndan 62 blokla Ayçin Akyol, Eczacıbaşı Dynavit ekibinden ise 61 blokla Beyza Arıcı sıralamaya girdi.

Sultanlar Ligi maçlarında ise en çok ace alan isimlerin başında Galatasaray HDI Sigorta’nın oyuncusu 58 ace ile Aleksia Karutasu ilk sırada yer aldı. Aleksia Karutasu’yu takip eden isimler ise Fenerbahçe Opet’ten Arina Fedorovtseva 57 ace, Mert Grup Sigorta’dan Gaila Gonzales 50 ace, Aydın Büyükşehir Belediyespor’dan Aslıhan Kılıç 35 ace, Galatasaray HDI Sigorta’dan 29 ace alan Anthi Vasilantonaki ile beraber ilk beş sıralamasındaydı.