AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sumudica'ya tercüman Oğuzhan Erdoğmuş'tan sert sözler: 'Sandalye fırlattım'

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 11 Eki 2021 - 23:01 / Son Güncelleme : 11 Eki 2021 - 23:05

Radyospor'da yayınlanan Oleycom'un sunduğu Anadolu Ateşi programında Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Oğuzhan Erdoğmuş, Sumudica hakkında ağır ifadeler kullandı. İşte o açıklama...

AJANSSPOR - DETAY HABER

Yeni Malatya'nın başına getirilen Marius Sumudica'nın Türkiye hakkında hakaretlerde bulunduğu öne sürüldü.  Rumen teknik adam ile Kayserispor, Gaziantep FK ve Rizespor'da çalışan tercüman Oğuzhan Erdoğmuş, Sumudica'nın Türkiye'yi öven açıklamalar yaptığını ancak arka planda hakaretler ettiğini belirtti.

Radyospor'da yayınlanan Oleycom'un sunduğu Anadolu Ateşi programında Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Oğuzhan Erdoğmuş, "Ben sosyal medyadaki paylaşımlarımda kimsenin ismini vermedim. Ben mesleğe Sumudica ile de başlamadım. Kayseri'ye hazırlık maçına gelmiştik. Türkiye hakkında ileri  geri konuştu, birbirimize sandalye fırlattık. Kana Bıyık ve Şener Hoca buna şahittir." ifadelerini kullandı ve ekledi:

"Sumudica bana terbiyesizlik yaptı. Romanya'da iken beni her gün arıyordu. Bana iş bul diye adeta yalvardı, Yeni Malatyaspor ile anlaştıktan sonra mesajıma cevap vermedi. 3 gün sonra yardımcısı Şener Hoca aradı: 'Sumudica sana karşı mahcup' dedi. Ben tercümanlık mesleğine Sumudica ile başlamadım. Ben daha önce de bu mesleği yapıyordum." 

İşte Oğuzhan Erdoğmuş röportajının tamamı: