AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Süper Lig 22 takıma çıkacak mı? TFF açıkladı!

İlk Yayınlanma : 02 Ağu 2020 - 16:48 / Son Güncelleme : 02 Ağu 2020 - 16:53

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig'i gelecek sezon 21 takımla oynatma kararını almasının ardından sosyal medyada tartışmalar çıkmış ve eleştiriler yapılmıştı. TFF en son ne açıklaması yaptı? Süper Lig, 22 takımla oynanacak mı? Son karar ne? İşte detaylar...

Süper Lig 22 takıma çıkacak mı? TFF açıkladı!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig'in gelecek sezon 21 takımla oynanacağı kararın ardından spor kamuoyunda ve sosyal medyadan yoğun tepkiler almıştı. Bunun üzerine TFF, resmi siteden bir açıklama yayınladı.

Açıklama zorunluluğu hissettiğini belirten TFF şu ifadelere yer verdi: "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 29 Temmuz 2020 tarihinde aldığı Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de düşmenin olmayacağına dair kararının ardından, son günlerde konunun çeşitli değerlendirmelere yol açması üzerine bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Özellikle Süper Lig'de takım sayısının artırılması hususunda bazı kulüplerimiz ve yöneticileri ile bir çok kesim tarafından çeşitli görüşler ortaya atılmıştır. Hatırlatmak isteriz ki, Süper Lig'e çıkan son takım TFF 1. Lig Play-Off Finali'nde penaltılar sonucunda, Fatih Karagümrük takımı olmuştur.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'na tepki

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sayın Murat Sancak, finalin kaybedilmesi sonrasında Fatih Karagümrük'ü tebrik ederek, sonucu kabul ettikleri yönünde değerlendirmede bulunmasına rağmen, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar'ın sosyal medyadan Süper Lig'in 22 takımla oynanması ve Adana Demirspor'un Süper Lig'e alınması yönünde "ilgili yerlerle görüştüğünü" ifade etmesi maksadını aşmaktadır.

"Söylemler Türk futboluna zarar vermektedir"

Bu tarz söylemler, kamuoyunda farklı yorumlara ve beklentilere yol açmakta, aynı zamanda Türk futboluna zarar vermektedir.

Şunu önemle ifade etmek isteriz ki, TFF Yönetim Kurulu, Süper Lig'de 2020-2021 sezonunun 21 takımla oynanmasına; Kulüpler Birliği'nin ligden düşmenin kaldırılmasına yönelik ortak talebini değerlendirerek karar vermiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türkiye Futbol Federasyonu

Öte yandan sosyal medya hesabından açıklama yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar TFF'ye cevap vererek, "Adana Demirspor’un Süper Lig’e çıkmasını istemek, bu konuda görüş iletmek her Adanalı kadar benim de hakkımdır" dedi.

HABER İÇİN TIKLAYINIZ