Taha Akgül ve milli sporcular Kocaeli'de!

19 Ekim 2017 13:01- Son Güncelleme - 19 Ekim 2017 13:01
Google news abonelik

Türkiye’de 30’uncu yılını kutlayan P&G Türkiye’nin T.C. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) işbirliği ile yürüttüğü 81 ilde 81 okula spor malzemesi desteği, beşinci yılında Türkiye’nin gururu 11 milli sporcunun özel katılımıyla sürüyor.

P&G Türkiye’nin Olimpik Anneler Projesi kapsamında “1 Paket = 1 Destek” kampanyasıyla gerçekleştirdiği destekte, spor malzemelerinin dağıtımına Kocaeli’den başlandı. Yeni spor malzemelerine kavuşan Dilovası Mübeccel Çolakoğlu Ortaokulu’nda Olimpiyat Şampiyonu Taha Akgül ile olimpiyatlar yolunda müsabakalarda yarışan 11 milli sporcu öğrencilerle bir araya geldi.

P&G Türkiye ve Kafkasya Markalar Direktörü Taygun Günay, konuyla ilgili açıklamada “2014 yılında hayata geçirdiğimiz Olimpik Anneler Projemiz, Türkiye’de sporu destekleme yolunda önemli bir aşamayı temsil ediyor. Bu projemizle hem doğrudan hem de dolaylı olarak çocukları ve gençleri spora yönlendirmeye, aileleri spor konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Türkiye’de 30’uncu yılımız olması vesilesiyle 30 genç milli sporcumuz ve annesine desteğimizi açıkladık. Destek olduğumuz sporcularımızı Milli Gururumuz Taha Akgül ile birlikte spor malzemelerini yenilediğimiz Dilovası Mübeccel Çolakoğlu Ortaokulu’nda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Geleceğin Olimpiyat sporcularına ilham olmak için”

Olimpiyat şampiyonu olmaya aday 11 milli sporcu ile birlikte Kocaeli’ni ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Milli Güreşçi Taha Akgül yaptığı konuşmada “Geleceğin sporcuları bu sıralarda yetişiyor. Ben ülkeme Olimpiyat altın madalyası gururu yaşattım ve biliyorum ki, bu okulda da bu gururu bizlere yaşatabilecek çok sayıda kardeşim var. Çocukların spor yapmalarına destek oldukları için P&G Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı ve TMOK’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Ayda Uluç ise yaptığı konuşmada, “Türkiye’de sporun ve Olimpiyat ruhunun desteklenmesi için 2012 yılında iş birliğine imza attığımız P&G Türkiye ile şimdiye kadar yüzlerce çocuğun spor yapmasına destek olduk. Gençlerin spora yönlendirilmesi bu gibi desteklerin önemli olduğuna inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Mücahit AKGÜN de yaptığı konuşmada “Yarınımızın teminatı olan gençlerimizin beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmesinin ve öğrencilerimize olimpiyat ruhunu aşılamanın öneminin farkındayız. Bu nedenle bu tür projelerin artarak devam etmesini umut ediyorum.” açıklamasında bulundu.

1 Paket = 1 Destek = Binlerce Spor Malzemesi

Londra 2012 Olimpiyat Oyunları döneminde başlayan 81 ilde 81 okula spor malzemesi desteği her yıl Edirne’den Şırnak’a, Tunceli’den Ankara’ya Türkiye’nin dört bir yanında farklı okulları yeni spor malzemeleriyle buluşturuyor. Bu yıl “Şimdi Her Paket Spora Destek” sloganı ile yürütülen “1 Paket = 1 Destek” kampanyasıyla tüketiciler, 1 Mayıs – 1 Temmuz tarihleri arasında Alo, Ariel, Braun, Head&Shoulders, Pantene, Orkid, Oral-B, Fairy, İpana, Gillette, Prima gibi aldıkları her bir P&G ürünüyle spora destek verdiler.

Basın toplantısın katılan milli sporcular ise şöyle :

Milli Güreşçi Taha Akgül

Milli Bisikletçi Ahmet Örken

Milli Judocu Ahmet Şahin Kaba,

Milli Güreşçi Ali Cengiz

Milli Badmintoncu Aliye Demirbağ

Milli Judocu Dilara Lokmanhekim

Milli Yelkenci Dilara Uralp

Milli Eskrimci Enver Yıldırım

Milli Güreşçi Evin Demirhan

Milli Jimnastikçi Gürkan Mutlu

Milli Yüzücü Nida Eliz Üstündağ

Milli Kanocu Yavuz Selim Balcı

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!