AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İşte Mehmet Demirkol'un Trabzonspor - Galatasaray maçı yorumları

Ajansspor Editör
Deniz ŞEN
İlk Yayınlanma : 15 Eyl 2021 - 00:06 / Son Güncelleme : 15 Eyl 2021 - 07:30

Mehmet Demirkol, Socrates Youtube kanalında Trabzonspor Galatasaray maçını değerlendirdi. Demirkol, Fatih Terim ve Abdülkadir Ömür hakkında da konuştu.

İşte Mehmet Demirkol'un Trabzonspor - Galatasaray maçı yorumları

AJANSSPOR - HABER

Yorumcu Mehmet Demirkol, Socrates TV'deki yayınında, Trabzonspor-Galatasaray karşılaşmasını değerlendirdi.

'Abdülkadir Ömür başka bir yere gitmeli'

Trabzonsporlu Berat Özdemir'in çok büyük alan kapatması gerektiğini belirten Demirkol, "İdeal bir performans sergiledi" dedi. Yorumcu, oyundan alınırken yuhalanan Abdülkadir Ömür'ün baskıyı kaldıramadığını vurguladı. Demirkol, "Abdülkadir Ömür, bir an önce Trabzon'u terk etmeli. Rahatlayacağı bir yere git. Öyle gel. Dün yüzde 50'siyle oynasa Trabzon maçı kazanabilirdi" diye konuştu.

'Terim'in değişikliklerini anlamadım'

Fatih Terim'in ilk 30 dakikalık performansıyla ikinci yarıdaki yaptıklarının taban tabana zıt olduğunu belirten Demirkol, oyuncu değişikliklerini anlayamadığını söyledi. Demirkol, "Defansif açıdan zaaf varsa Emre, Aytaç değişikliği yeterli. Morutan'ın yerine Babel değişikliğini anlamadım. Babel tamamen hücum yönünden tarif edilecek bir oyuncu defansif açıdan değil" dedi.

'Morutan’ın çıkışını hoca da anlatamadı'

İkinci yarının başında takımın değil ama Fatih Terim'in paniklediğini söyleyen Demirkol konuşmasına şöyle devam etti: "2-1 olmasında bir sorun yok. Senin planın işliyor mu işlemiyor mu? Buna bakman gerekir. Galatasaray'ın yapmak istedikleri oluyordu. Morutan'ın çıkışını hoca da anlatamadı. Emre sakatlandı tamam. Morutan'ın çıkışı bütün yapıyı dağıttı."
Terim'in "Bazı arkadaşlarımızın formunu yükseltmesi gerek" sözlerini de değerlendiren yorumcu, "Herkes için bunu söyleyebilir" dedi.  

'Marcao'nun idare edilmesi gerekiyordu'

Demirkol, Kerem Aktürkoğlu ile Marcao'nun barışmasını şöyle yorumladı: "Marcao'ya her açıdan mecbur Galatasaray... Hem oyun kurulumu hem defansif hem de takımın en değerli oyuncusu olması açısından. Dışarı atmak kolay değil. Bunun bu şekilde idare edilmesi gerekiyordu."
 

Galatasaray'da Marcao özür diledi Kerem'e sarıldı