• Diğerleri

Tam 5 yıl sonra! Cüneyt Çakır...

14 Şubat 2020 11:02- Son Güncelleme - 14 Şubat 2020 11:02
Google news abonelik
Tam 5 yıl sonra! Cüneyt Çakır...

Cüneyt Çakır, 19 Eylül 2015 tarihinde yönettiği olaylı Trabzonspor-Galatasaray müsabakasının ardından 5 yıl sonra ilk kez Bordo-Mavili ekibin iç saha maçında düdük çalacak.

Trabzonspor'un 16 Şubat pazar günü 16:00'da Sivasspor'la oynayacağı maçı Cüneyt Çakır yönetecek.

Çakır,  Karadeniz ekibinin 19 Eylül 2015'te Galatasaray ile oynadığı olaylı maçın ardından tam 1612 gün sonra Bordo-Mavililerin iç saha maçında düdük çalacak.

İLK DIŞ SAHA MAÇINI 4 SENE SONRA YÖNETMİŞTİ

Cüneyt Çakır, 2015'teki tartışmalı hakem hatalarının olduğu maçın ardından, ilk Trabzonspor'un maçını 27 Nisan 2019'da yönetmişti.

Deneyimli hakem, Fenerbahçe - Trabzonspor maçında düdük çalmıştı.

NE OLMUŞTU?

19 Eylül 2015 tarihinde Galatasaray'ın, deplasmanda Trabzonspor'u 1-0 yendiği maç sonrası hakem Cüneyt Çakır şok bir olay yaşamıştı.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Hüseyin Avni Aker Stadı'ndaki müsabakada verdiği kararlar sebebiyle Bordo-Mavililer'in tepkisini çeken Çakır, karşılaşma bitiminde hakem odasına giderken, stattaki özel güvenliklerden birinin sözlü saldırısına uğradı. Güvenlik görevlisi, Cüneyt Çakır'ın üzerine de yürürken, çevredekilerin müdahalesiyle olay büyümeden engellendi. Ardından bu şahıs stat dışına çıkarıldı.

YABANCI MADDE YAĞDI

Öte yandan hakem Çakır ve yardımcıları, son düdüğün ardından içeri girerken taraftarların attığı yabancı maddelere maruz kaldı.

Trabzonspor taraftarı Denayer'in eline temas eden topta penaltı çalınmadığı için hakeme maçta yoğun tepki göstermişti.

Spiker canlı yayında soyundu!