Tamer Tuna: Hollanda örnek teşkil edebilir

Fraport TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, Hollanda'da liglerin yarıda kalmasının kendileri için örnek teşkil edebileceğini, ancak Türkiye'de salgının daha güvenilir durumda olduğunu söyledi.
25 Nisan 2020 14:41- Son Güncelleme - 25 Nisan 2020 14:41
Google news abonelik
Tamer Tuna: Hollanda örnek teşkil edebilir

Fraport TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, NTV'ye açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Kulüpler Birliği arasında yapılan toplantı neticesinde Haziran ayının ikinci haftasında liglerin başlamasıyla ilgili planlama yapılırken, konuyla ilgili olarak Tamer Tuna da görüşlerini paylaştı.

Yaşanan sürecin sadece kulüpleri ya da kendilerini ilgilendirmediğini söyleyen Tamer Tuna, "Bu durum, sağlıkla ilgili. Sağlığımıza kavuştuğumuzda net bir karar ortaya çıkacaktır. Türkiye'de, Avrupa'da ve ABD'de yaşanan süreç kadar kötü bir dönem yaşamadık. Bu durum bizim için güzel. Umarım Haziran ortasına kadar tamamen bitmese de kontrol altına almış bir durum olur. Futbol oynamak istiyoruz ama şu an içinde bulunduğumuz durumdan daha iyi durumda olmak istiyoruz" dedi.

Hollanda'da liglerin iptal edilmesiyle ilgili olarak görüşlerini de paylaşan Tuna, "Bakanlık ve TFF, ligin tamamlanması yönünde bir karar aldı. Herkes oynamak istiyor. Hollanda'da ligin bitirilmesi ve şampiyonun ilan edilmemesi örnek teşkil edebilir. Ancak Hollanda'da da ağabeyim ve kız kardeşim yaşadığı için sık sık haber alabiliyorum. Oradaki durumun şaşırtıcı olmadığını biliyorum. Biz bunu yaşamıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Köln - Mainz 05 (2-2) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20