Alanyaspor, Tarikat sahibi Pione Sisto'yu transfer etti!

Ali Bozkurt
15.09.2023 - 16:24 | Son Güncellenme: 15.09.2023 - 16:32

Süper Lig ekibi Alanyaspor, bir dönemin yıldız adayı ve şimdilerde Portekiz'de kurduğu tarikatın sahibi olan Pione Sisto'yu resmen transfer ettiğini açıkladı.

Alanyaspor, Tarikat sahibi Pione Sisto'yu transfer etti!

AJANSSPOR HABER

Süper Lig ekiplerinden Alanyaspor, Midtjylland forması giyen Danimarkalı sol kanat oyuncusu Pione Sisto'yu renklerine bağladı. Sisto, tarikat liderliği ile de tanınıyor. İşte Sisto'nun kurduğu tarikat ve amaçları...

Bonservis ödenmeyecek

Alanyaspor'un bu transfer için Midtjylland'a bonservis ödemeyeceği, ancak oyuncunun gelecek satışından Danimarka ekibine pay vereceği öğrenildi.

64 gol, 35 asist katkısı verdi

Kariyerinde bugüne dek yalnızca Celta Vigo ve Midtjylland formalarını giyen 28 yaşındaki kanat oyuncusu, 347 resmi maçta 64 gol - 35 asist üretti.

Sisto, tarikata özel arazi aldı

Sisto, Portekiz’de 4.7 hektarlık bir arazi satın alarak kendisinin de liderleri arasında olduğu tarikatına verdi. Tarikat, kendine özel arazide yer alıyor.

Sisto, ''Pineal Krallığı'' kurdu

Liderleri arasında Akhabl Pinheiro adında bir filozofun da bulunduğu tarikat, Sisto’nun satın aldığı arazide ‘Pineal Krallığı’ adında yaşıyor.

Tarikatın amacı nedir?

Bağımsız bir bölge oluşturarak burada kendi kurallarına ve kültürlerine göre bir yaşam inşa etmeyi planlıyorlar. 

Akhabl Pinheiro bağımsız devlet istiyor

Sisto'nun tarikatının başında yer alan filozof, Akhabl Pinheiro daha öncede bağımsız devlet kurma amacıyla yola çıkmıştı. Sisto'nun desteği ile kendi devletlerini kurmak istiyorlar.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler