Fenerbahçe'den Galatasaray'a Cevap!

Akın Ungan
24.01.2023 - 23:21 | Son Güncellenme: 24.01.2023 - 23:35

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un televizyon davetini geri çevirmişti. Fenerbahçe, Galatasaray'a cevap verdi. İşte detaylar.

AJANSSPOR HABER

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki tartışma devam ediyor. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Sarı-Kırmızılılar'ın başkanı Dursun Özbek'e yaptığı çağrı, Özbek tarafından geri çevrilmişti. Fenerbahçe cephesi, Galatasaray'a cevap verdi.

"Ligi bitirtmeyiz" diyenler, "futbolu saha dışına çıkartmayız" yanıtını verdi!

Fenerbahçe, "Olayı saha dışına çıkaran, algı yapan hatta devletimizin güvencesi ile ülke sınırlarımız içerisinde oynanan milli ligimizei nereden aldıkları belli olmayan (!) güç ile 'bitirtmeyiz' tehdidi savuranlar, milyonlar önünde tüm iddiaları karşılıklı konuşalım dediğimizde 'futbolu saha dışına çıkarmayın' yanıtı verdiler!" ifadelerini kullandı.

"Tarih, tekerrürden ibarettir"

Sarı-Lacivertliler son olarak, "Tarih, tekerrürden ibarettir. Geçmişte şaşırmadığımız gibi yine şaşırmıyoruz..." açıklamasını yaptı.

İlgini Çekebilir
Koç'un TV çağrısına Özbek'ten cevap!
Habere Git

Ali Koç, Galatasaray'ın iddialarını sıraladı

Ali Koç, Dursun Özbek'e yaptığı çağrıda Galatasaray'ın bugüne kadar duyurduğu iddiaları sıralamıştı.

  • 19 Ekim 2022: “MHK Başkanı Murat Ilgaz Fenerbahçe kongre üyesi. Kendisinin görevden alınmasını istiyoruz!”
  • 20 Ekim 2022: “Bu kurguyu yapanın başına yıkarız", Her hafta GS TV'den takımların uğradığı haksızlıkları yayınlayacağız.
  • 23 Ekim 2022: “Biz bu ligi bitirtmeyiz”
  • 20 Ocak 2023: “Biz PFDK Başkanı'nın cübbesini giyip adaletli kararlar almasını beklerken, o sırtında Fenerbahçe formasıyla kararlar almaya devam ediyor.”
  • 21 Ocak 2023: Ali Koç Kulüpler Birliği Başkanı kimliğini kullanarak TFF ile birebir görüşmeler yapıyor

Koç: "Şahsınıza açık, net ve mertçe bir çağrı yapıyorum"

Ali Koç daha sonra Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'ten iddiaları ispatlamasını istedi ve kendisini istediği bir kanalda tartışmaya davet etti. Koç, "Şahsınıza açık, net ve mertçe bir çağrı yapıyorum: Gerçekten adalet, adil rekabet ve hakkaniyet arayışınız varsa, attığınız adımları savunduğunuz gibi Türk futbolunun marka değeri için yapıyorsanız, tüm kamuoyu önünde kim haklı kim haksız kim doğruları söylüyor kim söylemiyor kamuoyu tarafından bilinmesinin zamanı gelmiş ve geçmiştir" dedi.

Özbek: "Futbolu sahanın dışına çıkarma amacı görülüyor"

Galatasaray'da Dursun Özbek, Ali Koç'a verdiği cevaba, "Tarafıma yaptığınız çağrı metnini üzülerek okudum. Bu metinle, başkanı olduğunuz Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Türk futbolunda "Herkes için adalet" arayışımıza katkı sağlamak yerine, futbolu sahanın dışına çıkarma amacına yönelik bir çaba içerisinde olduğu net bir şekilde görülüyor" diyerek başlamıştı.

İlgini Çekebilir
Koç, Özbek'e meydan okudu! İstediğin kanalda...
Habere Git

"Başarısızlıkları saha dışında telafi etmeye çalışmanın faydası yok"

Özbek, "Bu tip beyhude çabaların sebeplerini gayet iyi anlıyorum. Sahada yaşanan başarısızlıkları saha dışında, bir umutla telafi etmeye çalışan bu tip yaklaşımların Türk futboluna hiçbir faydası olmayacağını sizler de bizim gibi biliyorsunuz" diyerek Koç'un davetine katılmayacağını açıkladı.

Senin için hazırladığımız haberler