Temsilcimiz Space Soldiers veda etti

23.01.2018 08:02 - Son Güncelleme -
Temsilcimiz Space Soldiers veda etti

Space Soldiers – mousesports

Amerika ‘da düzenlenen 1.000.000 $ ödül havuzuna sahip olan ELEAGUE Major Boston 2018 turnuvasında temsilcimiz Space Soldiers son maçında Major bileti için mousesports ekibiyle karşılaştı. Kazanan takımın son sekiz kalacağı maçta temsilcimiz karşılaşmayı 16 – 13 kaybederek turnuvaya veda eden taraf oldu.

Bu karşılaşma turnuvadaki ilk buluşmamız değildi. Peki iki ekip arasında daha önce neler oldu?

Yaklaşık bir hafta önce karşı karşıya gelen iki takım arasında çekişmeli başlayan maçta karşılıklı skorlarla maçın ilk 10 raundu tamamlanmış ve ilk 10 raunt sonucunda temsilcimizin 6 – 4’lük üstünlüğü bulunurken Space Soldiers oyuncularından ‘’XANTARES’’ dikkat çeken isim olmuştu.

İkinci 10 rauntluk kısımdan Space Soldiers hanesine 7 sayı kazandırırken, mousesports 3 sayı alabildi. Maçı bitirmek için geriye kalan 10 raunt içinden 3 sayı çıkartması gereken temsilcimiz 24.raunda girerken bir sayı daha çıkartmayı başarmıştı. Çekişmeli süren maçın 30 raundu 15 – 15 bitince usulen iki fark oluşturanın kazanacağı uzatmalara gidilmiş ve karşılaşmayı temsilcimiz 19 – 17 kazanmıştı.

Dün gece verilen mücadele de geçen hafta olandan farklı bir durumla başlamadı. Yine çok çekişmeli başlayan karşılaşmanın ilk 10 raundu sonucu taraflar eşit sayılara sahip şekilde tamamladı. Bir ara temsilcimiz 3 sayı fark atmayı başarmış olsa da ilk 20 raunt sonunda taraflar birbirine üstünlük kuramadı ve maç 10 – 10 devam etti.

Maçın 20 – 25.rauntları arası tam anlamıyla maçın kırılma bölümü oldu ve bu aralıktan temsilcimiz Space Soldiers sadece 1 sayı çıkartabildi. Devam eden bölümde mousesports aradaki farkı korumayı başardı ve son sekize kalan taraf oldu.

Maradona'ya maç anında telefon gelirse...

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up