AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Terim'den Aksu'nun açıklamasına cevap

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 05 Kas 2021 - 17:57 / Son Güncelleme : 05 Kas 2021 - 17:59

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, TFF eski yöneticisi Ata Aksu'nun Ajansspor'a yaptığı açıklamaya cevap verdi. Detaylar haberimizde...

AJANSSPOR HABER

Türkiye Futbol Federasyonu eski yöneticisi Ata Aksu, Ajansspor'da Ahmet Uykan'ın sorularını yanıtlamış ve TFF'de görev aldığı dönemle ilgili anılarını anlatmıştı.

Aksu, "2000 yılında Galatasaray'ın ligdeki birçok maçını cuma günü oynattık. Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazanmasında bu durum da etkili oldu" açıklamasını yapmıştı.

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi'nde sahasında Lokomotiv Moskova ile 1-1 berabere kaldığı maçın ardından Fatih Terim, Ajansspor'dan Salim Manav'ın konuyla ilgili sorusunu şu şekilde yanıtladı;

"Hatırlıyorum. Sayın Ata Aksu o dönem federasyondaydı. Bazen perşembe günü maç oynadığımızda diğer perşembe için cumartesi günü maç oynamayı kabul ettiğimiz oldu. Bir maçımızı 42 saat, diğer maçımızı 44 saat sonra oynadığımız oldu. Sebebi de diğer perşembeye kadar iyi hazırlanmak ve dinlenmiş olmaktı. Burada herhangi bir istediğimizde federasyonun bize hayır diyeceğini zannetmiyorum. Gelecek hafta milli ara olduğu için pazartesi günü maç yapılması mümkün değil."