AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Teşhis konulmadan tedavi isteniyor!"

İlk Yayınlanma : 29 Nis 2021 - 16:43 / Son Güncelleme : 29 Nis 2021 - 16:51

Galatasaray'da geçen dönem başkan adayı olan ve şu an ekibiyle çalışmalarını sürdüren Ozan Korkut, gündemin birinci sırasında seçim olmasını doğru bulmuyor. Korkut farklı düşünüyor. “Önce genel kurul, sonra seçim” diyor…

"Teşhis konulmadan tedavi isteniyor!"

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR ÖZEL

Galatasaray'da mayıs 2018 seçiminde iddialı bir liste hazırlayıp seçime giren eski başkan adayı Ozan Korkut, 2021 seçiminde adaylığını henüz açıklamadı. 

 

Korkut’un, ekibiyle birlikte 2018'den bu yana çalışmalarını sürdürmesine rağmen adaylık açıklaması yapmamasının kendi bakış açısına göre geçerli sebepleri var.

"Günlük çözümlerle yönetilemez..."

Sayın Ozan Korkut'a bu konuda görüşlerini sordum. Geçen seçimde genel kuruldan yaklaşık 700 oy alıp teveccüh gören Galatasaray başkan adayı, şu an kulübün öncelikli ihtiyacının seçim olmadığını ifade etti. “Galatasaray kulübü, sürekli yapılan hatalar ve onlara verilen reaksiyonlarla, günlük çözümlerle yönetilemez” dedi.

"Oy vermeden önce kulübün idari ve mali son durumunu bilmek demokratik bir haktır…"

Ozan Korkut, Galatasaray'ın seçimden önce mutlaka genel kurula ihtiyacı olduğunu ifade ederken, "Galatasaray'ın iki yıldır mali genel kurulu yapılmıyor. Camianın çoğunluğu finansal tabloları ve nedenlerini bilmiyor. Bir seçim gündemi oluşturulmuş durumda ama ne problemler, ne çözümleri, ne de nasıl bir tablonun devralınacağı konuşulamıyor. Yönetim iyi icraatlarda bulunduğunu savunuyor. Buna rağmen, benim izlediğim, iki yıldır giderek artan bir zarar tablosu ve kredi borcu var. 

Yönetimin de kendini ve icraatlarını en doğru şekilde ifade edebilmesi için genel kurul yapılması şart. Kulübün tüm gerçeklerini bilmek bütün Galatasaraylıların hakkıdır. Benim aldığım tüm kararlarda önceliğim bireysel hedefler değil, Galatasaray’dır. Bu yönden baktığımda, genel kurul yapılmadan seçim yapılması yanlıştır. 

"Onu bırak sen ilacı ver..."

Pandemi döneminde seçim için izin alınabiliyorsa, daha az kişiyle toplanan genel kurul için de alınabilinir. Doktora gidiyorsunuz, bana ilaç ver diyorsunuz. Doktor neyin var, neren ağrıyor diyor ama siz onu bırak sen ilacı ver diyorsunuz. Tehşis yapılmadan tedavi isteniyor. Şu an içinde bulunulan durum tam da budur" dedi.