AjanssporAjansspor uygulamasını indir

TFF açıkladı, tepki yağdı!

İlk Yayınlanma : 08 Haz 2021 - 08:53 / Son Güncelleme : 08 Haz 2021 - 08:57

TFF'nin belirlediği antrenör eğitim programı ücretlerine tepki yağdı. İşte TFF'nin belirlediği antrenör eğitim programı ücretleri...

TFF açıkladı, tepki yağdı!

Türkiye Futbol Federasyonu, 2021/22 sezonu Antrenör Lisans Kurs ve Sertifika ücretlerini duyurdu. Belirlenen rakamların bir hayli yüksek olması sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Başta belgesini yükseltmek isteyen antrenörler ve antrenör adayları olmak üzere futbolseverler, TFF'ye büyük tepki gösterdi.

2021/22 futbol sezonu Antrenör Lisans Kurs ve Sertifika ücretleri belli oldu. Antrenör adayları ve belgesini yükseltmek isteyen teknik adamlar ise belirlenen ücretlerin ardından büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Antrenörlerden tepki yağdı

Fanatik'te yer alan habere göre; UEFA Pro Lisansın 100 bin TL, UEFA A Lisansın 35 bin TL, UEFA B Lisansın ise 25 bin TL olarak açıklanması sosyal medyada da geniş yankı uyandırdı. Sesini duyurmak isteyen antrenörler, TFF'yi eleştiri yağmuruna tuttu, belirlenen ücretlerin yeniden gözden geçirilmesi için çağrıda bulundu.

Bu maaşla imkansız!

Aktif olarak cüzi bir miktara çalışan ve pandemi nedeniyle işsiz kalan antrenörler ise belirlenen bu ücretleri kazandıkları maaşla ödemelerinin imkansız olduğunu sosyal medya üzerinden gösterdikleri tepki ile dile getirdiler.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun belirlediği eğitim programı ücretleri...