TFF'nin çalıştığı anket şirketi Galatasaray'a Şampiyonlar Ligi'nde şans vermedi

Burak Alaca
19.09.2023 - 23:24 | Son Güncellenme: 19.09.2023 - 23:50

Hollandalı anket firması HyperCube, UEFA Şampiyonlar Ligi için yaptığı ankette Galatasaray'ın A Grubu'nu kaçıncı sırada tamamlayacağını yüzdelere döktü.

TFF'nin çalıştığı anket şirketi Galatasaray'a Şampiyonlar Ligi'nde şans vermedi

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) adına Süper Lig'de play-off ve play-out başta olmak üzere çeşitli konularda anket düzenleyen Hypercube firması, UEFA Şampiyonlar Ligi için de bir anket düzenledi.  

Galatasaray'a ilk 2 şansı verilmedi

Firmanın yaptığı ankette Galatasaray'ın gruptan çıkma şansı da değerlendirildi. Ankette, Sarı Kırmızılı kulübün A Grubu'ndan çıkma olasılığı çok düşük çıktı. Ankete göre Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde yer aldığı gruptan birinci çıkma şanstı yüzde 3 olurken, ikinci olma ihtimali ise yüzde 13 olarak görüldü. 

En olası 3.'lük olarak görüldü

Galatasaray'ın grupta yer alacağı pozisyon için en yüksek oy yüzde 45 ile üçüncülük için kullanıldı. Cimbom'un grubu dördüncü sırada tamamlayacağını düşünenlerin oranıysa yüzde 38 olarak gerçekleşti. 

İlgini Çekebilir
Süper Lig'e play-off mu geliyor? TFF düğmeye bastı!
Habere Git

İlk ikiye dünya devleri yerleşti

Galatasaray'ın grubu için ankete cevap verenlere göre Bayern Münih yüzde 64 ile birinci olarak bir üst tura çıkacak. Manchester United'ın ikinci olarak gruptan çıkacağını tahmin edenlerse katılımcıların yüzde 31'ini oluşturdu. 

Kopenhang'a ihtimal verilmedi

Grupta en zayıf takım olarak Danimarka temsilcisi Kopenhag gösterildi. Yarın Galatasaray ile İstanbul'da ilk maçına çıkacak olan Kopenhag'ın grubu dördüncü bitireceğini tahmin edenlerin oranı yüzde 57 oldu.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler