AjanssporAjansspor uygulamasını indir

TFF bayramı unuttu!

İlk Yayınlanma : 01 May 2021 - 15:06 / Son Güncelleme : 01 May 2021 - 15:25

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı yurt genelinde kutlanıldı. Türkiye'nin profesyonel ve amatör takımları da sosyal medyada bayrama ilişkin mesaj yayınladı. Ancak, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bayramı unuttu! İşte detaylar...

TFF bayramı unuttu!

AJANSSPOR - HABER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Milli Takımlar'ın sosyal medya hesabından 1 Mayıs'a ilişkin paylaşım yapılmadı. Twitter, Instagram ve Facebook dahil olmak üzere hiçbir adresten bayrama dair gönderi yayınlanmadı. Ayrıca, TFF'nin resmi internet adresinden de 1 Mayıs'a dair herhangi bir mesaj verilmedi. Diğer yandan, Türkiye liglerinde yer alan kulüplerin büyük çoğunluğu, İşçi ve Emekçiler Bayramı'nı kutladı. 

"TamSaha Dergisi paylaşımları yapıldı.."

Çoğu kurum ve kuruluş 1 Mayıs'a özel kısa film veya tasarım hazırlarken; Türkiye Futbol Federasyonu, 1 Mayıs'ta TamSaha Dergisi'nin yeni sayısını yayınladı. Derginin yeni sayısında FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan ve Ankaragücü'nün efsanevi futbolcularından Ali Osman Renklibay yer alıyor. 

Kulüpler 1 Mayıs'ı unutmadı

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi Türk futbolunun çekiş gücü ekipleri başta olmak üzere; Süper Lig'de ve TFF 1. Lig'de yer alan kulüpler dahil çoğu kulüp 1 Mayıs'ı es geçmedi. 

 

"Emeğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın günü..."

Kulüplerin internette paylaştığı 1 Mayıs temalı gönderiler on binlerce kişi tarafından etkileşim aldı. Galatasaray, 1 Mayıs için; "Emeğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlar, alın teriyle hayatını kazanan tüm yurttaşlarımıza sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir gelecek dileriz." mesajını yayınladı. 

 

Fenerbahçe'den "Alın teri dökerek akan zamana emekleri ile iz bırakan tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun!" paylaşımı yapıldı.

 

Beşiktaş ise, "Ülkemizdeki tüm emekçilerin ve halkımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun." ifadeleri geçen bir gönderi paylaştı.

 

Son olarak Trabzonspor 1 Mayıs için; "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun!" ifadelerini yayınladı.