Fuat Akdağ, Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk İddiası Soruşturulmalı

Ali Bozkurt
21.10.2022 - 13:15 | Son Güncellenme: 21.10.2022 - 13:39

Fuat Akdağ, Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un hakemlerin kasten hata yaptığını söylemesi üzerine TFF'nin soruşturma açması gerektiğini söyledi.

AJANSSPOR HABER

Ünlü gazeteci Fuat Akdağ, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk'un hakemlere dair açıklamaları üzerine soruşturma açması gerektiğini söyledi. NutSpor Gazete programında Buruk'un sözlerini değerlendiren Akdağ, şunları söyledi: "Okan Buruk, Kayserispor maçı sonrası hakemlerin ve VAR hakemlerinin kendileri aleyhine kasıtlı olarak hata yaptıklarını söylüyor. Kısaca diyor ki Okan hoca ‘Herkes bir araya geldi. Galatasaray’ı yok etmeye çalışıyor’"

"Klopp deseydi İngiltere ayaklanırdı"

Sarı kırmızılıların hocası Okan Buruk'un çok ciddi bir suçlamada bulunduğunu vurgulayan Akdağ, "Bu açıklama İngiltere’de olsaydı, mesela Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp, çıksaydı ve buna benzer açıklamalar yapsaydı, ne olurdu? İngiltere Futbol Federasyonu. soruşturma açardı. Bizde de bütün futbol camiasının hemen duruma el koyması lazım" diye konuştu.

"Haftaya da Fenerbahçe tepki verir"

Buruk'un açıklamalarının Galatasaray yönetimi tarafından da desteklendiğini hatırlatan Buruk, "Riva’ya gidip TFF’ye baskın yaptılar. Fenerbahçe’den karşı açıklamalar geldi. Haftaya aynı tepkiyi Fenerbahçe verir, 3-5 hafta sonra da Beşiktaş. Hatta geçmişte aynı gün, aynı gazetede, aynı sayfada iki büyük kulübümüz hakemleri suçladı. Açıklama ‘Hakemler kötü değil, hakemler aleyhimize çalışıyor’ diye yapılıyor. Peki, hanginiz haklısınız! Artık bunun tadı kaçtı" diye konuştu.

İlgini Çekebilir
Ünlü yorumcudan Okan Buruk'a: "İttirmeyle kadro yaparsan olmaz"
Habere Git

"Sıkıştığı için konuşuyorsa daha vahim"

Yaşanları olayları Galatasaray’dan, Fenerbahçe’den ve Beşiktaş’tan bağımsız söylediğini belirterek, "Eğer Okan Hocanın ithamları doğruysa, gerçeklik payı, bir temeli varsa, bir bilgiye dayanıyorsa ortalığın yıkılması lazım. Bütün 'futbol camiasının hemen duruma el koyması lazım. Bu açıklamaların üzerine gidilmesi lazım. Maçlar, bu tablodan daha önemli değil. Eğer bu açıklamalar her zamanki gibi sıradan bir durumsa, sıkışan hakemlere sallıyorsa bu çok daha ciddi bir durumdur" dedi.

Senin için hazırladığımız haberler