TFF ve Digitürk anlaştı

Son dakika haberi.. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), pandemi nedeniyle indirim isteyen yayıncı kuruluş Digitürk (BeIN SPORTS) ile anlaşmaya varıldığını açıkladı. İşte TFF'den yapılan açıklama ve detaylar...
23 Temmuz 2020 14:16- Son Güncelleme - 23 Temmuz 2020 14:22
Google news abonelik

Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk yetkilileri arasında bugün bir toplantı yapıldı.

TFF'den yapılan açıklamada, "Riva'daki toplantıda TFF'yi Başkan Nihat Özdemir, 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Erhan Kamışlı, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Digiturk'ü beIN MEDIA GROUP CEO'su Yousef Al-Obaidly, Digiturk Spor İçeriklerinden Sorumlu Grup Başkanı Saad Saleh Al-Hudaifi ve diğer yetkililer temsil etmiştir" denildi.

Açıklamada bu sezon için Digitürk ile ödemeler konusunda anlaşma sağlandığını belirtilerek, "Toplantıda Digiturk yetkilileri, devam eden 2019-2020 sezonuna ilişkin kalan ödemelerin sezonun bitimi ile birlikte tamamlanacağını taahhüt etmiş olup, buna ilişkin sözleşme karşılıklı olarak imzalanmıştır" denildi.

2017'de imzalanan 5 yıllık sözleşmenin kalan iki yılıyla ilgili olarak da anlaşma detaylarının yeniden ele alınacağı vurgulanarak, "Ayrıca, devam eden 2020-2021 ve 2021-2022 sezonlarına ilişkin sözleşme detayları ile, süre uzatılması dahil, her türlü konu masaya yatırılmış, karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmuştur. Sonraki iki sezonluk anlaşma detayları yeniden değerlendirilecek olup, TFF ve Digiturk, uzun yıllardır devam eden iş birliğinin artarak sürmesi konusunda kararlılığını ortaya koymuştur" ifadesi kullanıldı.

Açıklamanın sonunda, "Türkiye Futbol Federasyonu olarak Digiturk'e Türk futboluna değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz" denildi.

BeIN Sports'un 3. indirim talebinin Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından kabul edildiği ve taraflarların 137,5 milyon TL'lik indirimde anlaşmaya vardığı belirtilmişti.

HABER İÇİN TIKLAYINIZ

Spiker canlı yayında soyundu!