TFF'den hakem atamalarına dair açıklama! 'Kararlar bağımsız...'

Son dakika spor haberleri... TFF, hakem atamalarına dair bir açıklama paylaştı. Yapılan açıklamalda ''Türkiye Futbol Federasyonu atadığı Merkez Hakem Kurulu ile sezona başlamıştır ve yeni kurulun bağımsız atama ile görevlendirmelerine saygı duymakta ve destek olmaktadır'' ifadelerine yer verildi. İşte tüm detaylar...
23 Eylül 2020 17:59- Son Güncelleme - 23 Eylül 2020 18:03
Google news abonelik

TFF'den hakem atamalarıyla ilgili bir son dakika açıklaması geldi. 

Yapılan açıklamada ''Türkiye Futbol Federasyonu atadığı Merkez Hakem Kurulu ile sezona başlamıştır ve yeni kurulun bağımsız atama ile görevlendirmelerine saygı duymakta ve destek olmaktadır'' sözlerine yer verildi.

İşte açıklamanın tamamı:

''Son günlerde çeşitli yayın organlarında Türkiye Futbol Federasyonu'nun bir Yönetim Kurulu üyesinin hakem atamaları ile ilgili MHK'yi etkilediğine dair asılsız iddialar gündeme getirilmiştir.

 Öncelikle bilinmelidir ki Türkiye Futbol Federasyonu atadığı Merkez Hakem Kurulu ile sezona başlamıştır ve yeni kurulun bağımsız atama ile görevlendirmelerine saygı duymakta ve destek olmaktadır.

 Hiçbir Yönetim Kurulu üyemizin, Kurulumuzun işine karışması mümkün değildir. Bugüne kadar atanan tüm Kurullarımız da özgür iradeleri ile çalışmalarını sürdürmektedir.

 Bu tür söylemlerin sezon başında ortaya atılması manidardır.

 Çünkü Federasyonumuzun daha önce defalarca belirttiği gibi elinde her türlü belge, bilgi ve delili olanlar; Türkiye Futbol Federasyonu'na, gerekli mercilere ve yasal yollara başvurabilirler.

 Kamuoyunu yanıltmaya ve güven ortamını bozmaya yönelik bu tarz mesnetsiz iddiaları gündeme getirmenin Türk futboluna hiçbir faydasının olmadığı aşikârdır.

Değerli kamuoyunun bilgilerine sunulur.

 Türkiye Futbol Federasyonu''