TFF'den saygı duruşu kararı!

Türkiye'de liglerin başlaması için artık geri sayıma geçildi. 12 Haziran'da başlayacak Süper Lig maçları öncesi Türkiye Futbol Federasyonu, saygı duruşu konusunda harekete geçti. COVID-19 sebebiyle yaşamını yitirenler anılacak mı? İşte yanıtı...
21 Mayıs 2020 11:26- Son Güncelleme - 21 Mayıs 2020 11:30
Google news abonelik

EMRAH KARALİNÇ/AJANSSPOR ÖZEL

Koronavirüs salgını sebebiyle Süper Lig’e verilen ara 12 Haziran tarihi itibarıyla son bulacak. Ligler başladığında COVID-19 sebebiyle yaşamını kaybedenler için saygı duruşu yapılacak mı? Bu soru yanıt buldu.

Türkiye’de lig başladığında 1 dakikalık saygı duruşu yapılacak

Türkiye Futbol Federasyonu’nun maçların başladığı dönemler için aldığı kararlar arasında saygı duruşu konusu da bulunuyor. Türkiye’de maçlar başlayınca koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden kişiler için 1 dakikalık saygı duruşu yapılacak. Siyah pazubandı takılıp takılmayacağı konusu da yine gündemde. Bunun dışında yine vefat edenleri anmak adına bazı pankartların hazırlanmasının planlandığı öğrenildi.

Almanya, saygı duruşunu unutmuştu

Öte yandan Almanya’da yeniden başlayan ligler maçlarında saygı duruşu yapılmadı. Bu konu özellikle başka ülkelerde Almanya’ya yönelik eleştirileri de beraberinde getirmişti.

İspanyollar, Almanya’yı eleştirdi

İspanyollar, Almanya’yı eleştirdi

Örnek olarak; İspanya’nın saygın kuruluşlarından biri olan El Mundo Deportivo, “Almanya’da maçların başlaması yakın gelecekte neler olacağını gösteriyor. Koronadan hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşu olduğunu görsek daha iyi olurdu” eleştirisini yapmıştı.

Benzer bir eleştiri Arjantin basınından geldi

Bunun dışında yine Arjantin basınına bakıldığında Clarin de benzer bir eleştiriyi yaptı. Clarin, ”Bundesliga bazı polemiklere rağmen başladı. Ölen kişiler için 1 dakika saygı duruşu yapılmadı ve futbolcular bazı şeyleri unutarak birbirine sarıldı. Futbol, yeni versiyonuyla geri döndü. Futbol, beklentileri besliyor” yorumunda bulundu.

FUTBOLA TEKRAR DÖNEN ALMANYA LİGİ İÇİN DÜNYA BASINI HANGİ MANŞETLERİ ATTI? O HABER İÇİN TIKLAYIN...

Müller doğum yapan ata yardım etti