AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Tiger Woods’un golf hayatı tehlikede

İlk Yayınlanma : 25 Şub 2021 - 15:11 / Son Güncelleme : 25 Şub 2021 - 15:15

Son dakika haberleri… Geçirdiği trafik kazasında yaralanan golfün efsane ismi Tiger Woods’un doktorundan açıklama geldi. ABD’li sporcu yeniden golfe dönüp eski formuna kavuşabilecek mi? Detaylar haberimizde…

Tiger Woods’un golf hayatı tehlikede

AJANSSPOR-DIŞ HABER

Golf sporunun gelmiş geçmiş en büyük ismi olarak gösterilen Tiger Woods'un geçirdiği trafik kazasıyla ilgili yeni detaylar ABD ve İngiliz basınında manşetleri süslüyor. ABD'nin Los Angeles şehrinin yakınlarında yaşanan talihsiz olay sonucu yaralanan ve hastaneye kaldırılan efsane sporcu, bir dizi ameliyata alınmıştı. Hayati tehlikesi bulunmayan Woods’la ilgili doktorlardan yeni bir açıklama geldi.

Hareket kabiliyeti azalacak

MSNBC'nin uzman doktoru John Torres, basında çıkan haberleri baz alarak  45 yaşındaki golfçüyle ilgili şu çıkarımları yaptı: "Çok büyük bir kaza geçirmiş. Hayatta olması şans diyebiliriz. Kırıklarının iyileşmesi için en az 6 hafta gerekecek. Ayak bileğindeki kırığın kaynaması için sabitlenip zamana bırakılması halinde bu süreç uzayacaktır. Daha önce sahip olduğu hareket kabiliyetine bir daha asla kavuşamayabilir. Bu da onun oyun tarzını etkileyecektir."

Görgü tanığı: Çok sinirliydi

Öte yandan Tiger Woods'un kazadan önce son görüldüğü yer olan beş yıldızlı otelden ayrıldığı sırada sabırsız ve biraz da sinirli olduğu belirtildi. Otelde bulunan Oliver Konteh isimli bir görgü tanığı; "Neredeyse bana çarpacaktı. Arabasıyla ayrılmak üzereyken önündeki araçtan bagaj indirilmesi sebebiyle biraz beklemek zorunda kaldı. Çok sabırsız ve sinirli gözüküyordu" ifadelerini kullandı.

Polis ise ünlü golfçünün kontrollerinde herhangi bir ilaç, alkol veya uyuşturucu kullanımına dair bulguya rastlanmadığını bildirdi.

Kaza nasıl oldu?

Tiger Woods'un aracı, bir anda kontrolden çıkmış ve karşı şeride geçip ağaçlık bölgeye uçarak taklalar atmıştı. 45 yaşındaki sporcunun bu kaza sonrası ayaklarında meydana gelen kırıklar için ameliyata alındığı açıklanmıştı.