AjanssporAjansspor uygulamasını indir

'Transfer mi yoksa düzenli ödeme mi?'

İlk Yayınlanma : 18 Eki 2020 - 09:22 / Son Güncelleme : 18 Eki 2020 - 09:30

Transfer döneminin eleştirilen takımlarından Galatasaray'da yönetimin neden transfer yapmadığı ortaya çıktı. Sarı kırmızılı takımda yönetim transfer ve düzenli ödeme arasında tercih yaptı. İşte detaylar...

'Transfer mi yoksa düzenli ödeme mi?'

Galatasaray'da yönetim 'transfer mi, düzenli ödeme mi' arasındaki tercihini düzenli ödemeden yana kullandı.

Geçmiş dönemlerde oyuncu alacaklarından dolayı sıkıntı çeken Galatasaray'da yönetim bu kez aynı sıkıntılı duruma düşmemek için tedbirini aldı. 

UEFA ile Finansal Fair Play (FFP) anlaşması bulunan Cimbom, bu çizginin dışına çıkmak istemedi.

Skorer'in haberine göre; Galatasaray bu sebeple ödemelerin zamanında yapılmasına dikkat edecek ve futbolcuların konsantrasyonunu korumaya çalışacak.

Geçtiğimiz günlerde oyuncuların tüm alacaklarını ödeyen sarı-kırmızılı kulüp, bundan sonra da önceliğini bu konuya verecek.

Mali kaynak nereden bulunacak?

Oyuncuların motivasyonunun bu şekilde daha da yukarılara çıkacağı düşünülürken, kaynak konusuna nasıl bir çözüm bulunulacağı ise bilinmiyor.

Belhanda ve Feghouli ikna edilecek

Futbol takımı için aylık 5 milyon Euro'ya yakın ödemesi olan Galatasaray, yüzde 15'lik kesinti konusunda anlaşamadığı Belhanda ve Feghouli'yi ikna etmeye çalışacak.

Sarı kırmızı takımda özellikle geçen sezon ödemeler konusunda sorunlar yaşanmış ve bu durum futbol takımını olumsuz etkilemişti.

Bu sene aynı hataya düşmek istemeyen yönetim, maaşların hesaplara geç yatmaması için elinden geleni yapacak.