Trial yarışları nefes kesti

13 Ağustos 2018 11:46- Son Güncelleme - 13 Ağustos 2018 14:46
Google news abonelik

Nilüfer Belediyesi ve Bursa Alternatif Sporlar Kulübü tarafından Bursa’da düzenlenen Trial Türkiye Şampiyonası 3. Ayak Yarışı nefes kesti. Sporcular organizasyonda iyi bir derece elde etmek için uğraş verdi.

Mücadeleler büyük heyecanla izlendi

Nilüfer Belediyesi ve Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) iş birliğiyle Nilüfer Belediyesi Fadıllı Havacılık Tesisleri’nde gerçekleştirilen yarışlar nefes kesti. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey tarafından startı Gölyazı’da verilen yarışlarda iki ayrı parkurda iki gün boyunca süren mücadeleler büyük heyecanla izlendi. Sporcular, extreme off-road araçlarıyla etapları tek tek geçerek, en iyi dereceyi elde etmeye çalıştı.

Nefes kesen yarışlar

6 takım 12 araç ve 24 sporcunun katıldığı yarışlar heyecanlı anlara sahne oldu. Toplam süreyi 1.26.09’luk dereceyle tamamlayan AVC Osmanlı takımından Adnan Ofluoğlu-Oğuz Kaan Öztürk, Şenol Coşkun-Atilla Çakır şampiyon oldu. Turnuvanın ikincisi Nascar Jeep takımından Ender Altuntaş-Yasin Yıldız, Mehmet Özdemir-Mithat Sönmez olurken, üçüncülüğü de Teleferik Off-Road Team takımından Şencan Özkurt-Ahmet Kurt, Selim Avcı-Fuat Sarper elde etti.

Mustafa Bozbey: İzleyenlere keyif verdiğini umuyorum

Zorlu yarışların tamamlanmasının ardından ödül töreni düzenlendi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yarışların kazasız tamamlanmasının, kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Mücadele eden bütün takımları tebrik eden Mustafa Bozbey, “Fadıllı Mahallesi'nde böyle bir yarışın yapılmasının hem sporculara hem de izleyenlere ayrı bir keyif verdiğini umuyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Gelecek yıl tekrar bu heyecanda buluşmak dileğiyle” dedi.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!