AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Antalyaspor: "Türk Futbolunun Yumruklanmasına Asla Seyirci Kalmayacağız"

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 01 May 2022 - 12:42 / Son Güncelleme : 01 May 2022 - 13:12

Trabzonspor ile deplasmanda 2-2 berabere kalan Antalyaspor, karşılaşma sonrası taraftarların sahaya girmesi sırasında futbolcuların sayısız darbe ve yumruğa maruz kaldığını açıkladı.

AJANSSPOR-HABER

Antalyaspor Kulübünden, Spor Toto Süper Lig'in 35. haftasında Trabzonspor'la 2-2 berabere kaldıkları maça ilişkin yapılan açıklamada, "Futbol sahasında futbolcu darbedilmemeli, sahalar futbolcuların canlarını zor kurtardığı yer olmamalı." ifadesi kullanıldı.

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


30 Nisan Cumartesi akşamı Trabzon'da oynadığımız karşılaşma sonrası 2021-2022 sezonunu şampiyon olarak tamamlamayı garantileyen Trabzonspor'un önümüzdeki sezon Avrupa'da ülkemizi başarıyla temsil etmesini diliyoruz.


Biz de ülkemizi Avrupa'da temsil etme hedefinde olan bir kulübüz.


Bu nedenle saha içinde elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Dikkatinizi çekiyoruz, saha içindeki mücadeleden bahsediyoruz.

Saha içinde kalmaya çalıştık

Geçmişten bugüne kadar hep saha içinde kalmaya çalıştık, bunu da başardık. 30 Nisan gecesi olduğu gibi.


Futbolcularımız aslanlar gibi mücadele etti, adeta futbol dersi verdi, şampiyon takıma yenilmeyen tek takım olmanın yanı sıra 13 maçlık yenilmezlik rekorumuzu yineleyip hedefimizi diri tutmayı başardı ve camiamızı gururlandırdı.

Oyuncular darbe ve yumruğa maruz kaldı

Ancak karşılaşma tamamlanmadan önce binlerce Trabzonspor taraftarının sahaya girmesi nedeniyle yönetimimiz, futbolcularımız, teknik ekibimiz ve delegasyonumuzun can güvenliği tehlikeye atıldı. Futbolcularımız arbedenin ortasında kaldı. Birçoğu çıkış tüneline giderken sayısız darbe ve yumruğa maruz kaldı. Yönetim olarak hemen müdahale ettik, gerekli girişimleri anında yaptık, oyuncularımızın güvenliğini sağladık.


Türk futbolu için takımımızı sahadan çekmedik, kaos istemedik, saha içinde kalmaya devam ettik.

Görevliler yetersiz

Ancak karşılaşmanın bitimiyle birlikte sahaya inen Trabzonspor taraftarı özellikle iki futbolcumuzu darp ederek en hafif tabirle çağ dışı bir görüntü sergilemeye maçtan sonra da devam etti.


Sadece 5 dakika önce benzer bir görüntü yaşanmasına rağmen gerekli önlemleri alamayan güvenlik görevlilerinin yetersiz müdahalesine şahit olduk.


Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dik duruşumuzdan vazgeçmeyecek, sahada kalmayı sürdüreceğiz.

Futbolcu darp edilmemeli

Şu konunun altını çizmek istiyoruz: Futbol sahasında futbolcu darp edilmemeli, sahalar futbolcuların canlarını zor kurtardığı yer olmamalı.


Cezaların takipçisi olacağız

Ne bizim ne de bir başka takımın futbolcusunun darp edilmesine, daha doğrusu Türk futbolunun yumruklanmasına asla seyirci kalmayacağız. Futbol Federasyonu ve kurullarının alacağı kararların, vereceği cezaların takipçisi olacağız.