AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Türker Aslan'dan kötü haber! Hastaneye kaldırıldı

İlk Yayınlanma : 04 Nis 2021 - 14:21 / Son Güncelleme : 04 Nis 2021 - 22:19

Eski Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan'ın koronavirüse yakalandığı ve yoğun bakım servisine alındığı belirtildi. Türker Arslan, geçtiğimiz günlerde 59 öncesi şampiyonluklar ile ilgili yaptığı açıklamalar ile gündeme gelmişti. Detaylar haberimizde...

Türker Aslan'dan kötü haber! Hastaneye kaldırıldı

Burhan Can TERZİ-AJANSSPOR

Eski Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Türker Arslan'ın tedavisi  Halkalı Acıbadem'de yoğun bakım servisinde sürüyor.

59 öncesi şampiyonluk iddiası için GS TV'ye bağlanmıştı

Türker Arslan, Fenerbahçe'nin Türkiye Futbol Federasyonu'na 1959 yılından önceki şampiyonlukların tecil edilmesi için yaptığı başvurunun ardından 3 gün önce Galatasaray TV'de Başkan Yardımcısı Yusuf Günay'ın bulunduğu programa telefonla katılmıştı.

Arslan, Fenerbahçe yöneticisi Metin Sipahioğlu'nun  "Galatasaray'da Divan Başkan Adayı olan Türker Arslan 'Daha önce TFF'ye başvuru geldi reddettik' dedi. Nasıl bir teşkilatla karşı karşıya olduğumuzun açık kanıtı. Bir kere bütün kamuoyu, Galatasaray camiası, Türker Arslan şunu çok iyi bilsin. Ortada büyük bir yalan var.  Fenerbahçe, şimdiye kadar herhangi bir kurumu resmi bir başvuru yapmamıştır" demesine yanıt vermişti.

"Ne yazık ki Fenerbahçe'nin genç yöneticisini üzüntüyle izledim"

Türker Arslan,  "Ne yazık ki Fenerbahçe'nin genç yöneticisini üzüntüyle izledim. Beyanlarının seviyesi düşük, terbiyesizce ve saygısızcaydı. Kendisini muhatap alıp da cevap vermeyi uygun görmem. Fenerbahçe'nin o dönemki başkanına ve yöneticilerine sorarsa, benim ne kadar adil hareket ettiğimi bilir. 15 sene Tahkim Kurulu'nda görev yaptım, 15 sene de başkandım. Haluk Ulusoy'un başkan olduğu dönemde Fenerbahçe başvuru yaptı, biz bunu reddettik. Bu ancak Tahkim Kurulu ve TFF'nin arşivinde bulunur. Tahkim Kurulu'nun vermiş olduğu bir karar varken, tekrar gündeme getirilemez" diye konuşmuştu.

Türker Arslan kimdir?

6 Eylül 1942 doğumlu olan Türker Arslan, Galatasaray Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1959-1964 yılları arasında, Galatasaray Spor Kulübü'nde atletizm ve futbol dallarında lisanslı olarak spor yaptı. Sarı kırmızılıarda yönetim kurulu ve sicil kurulu üyelği görevinde bulundu ve ve Divan Kurulu üyesi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu'nda 1992-1997 döneminde 2. Başkan, Haziran 1997'den Haziran 2008'e dek Başkan olarak görevde  bulundu. Arslan, 2007 yılı başında Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS-TAS) üyeliğine seçildi ve 2014 yılı sonuna kadar bu görevi sürdürdü.

Galatasaray'dan Türker Arslan için mesaj

Bu arada Galatasaray resmi internet sitesi aracılığıyla Türker Arslan için geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Yapılan açıklamada, "Kulübümüzün divan kurulu üyesi, TFF Tahkim Kurulu eski başkanı, ülkemizin yetiştirdiği değerli hukukçulardan olan Türker Arslan'ın Covid-19 sebebiyle yoğun bakımda tedavi altında olduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Arslan'a acil şifalar diliyor, kendisinin en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz" denildi.