Türkiye Motokros Şampiyonası Akhisar’da

03.09.2015 07:53 - Son Güncelleme -
Türkiye Motokros Şampiyonası Akhisar’da

Teknik, beceri, cesaret ve dengenin öne çıktığı Türkiye Motokros Şampiyonası'nın 5. Ayağı Manisa ilinin Akhisar ilçesinde yapılacak. Akhisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıl dönümünde yapılacak şampiyona yarışseverleri Akhisar’da bir araya getirecek. Motokros Şampiyonası beşinci ayak yarışı Akhisar Drag Pisti’nin yanında yeniden dizayn edilen 1.510 metre uzunluğa sahip motokros parkurunda 5-6 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Türkiye'nin usta yarışçıları, hızlı gençleri ve minik yetenekleri 6 Eylül Pazar günü start demirindeki yerlerini alacak. Ankara, İstanbul, İzmir, Muğla, Antalya, Sakarya, Tekirdağ ve Bursa başta olmak üzere birçok ilden sporcunun katılacağı Türkiye Motokros Şampiyonası, yarışçıların hünerlerini sergilediği büyük bir görsel şölene dönüşecek.

Toprak parkurda yarışçılar, birbirinden  farklı büyüklükteki rampayı ustalıkla atlayıp kıyasıya bir mücadeleye tutuşacaklar. Sekiz kategoride yapılacak yarışlar, 5 Eylül Cumartesi günü teknik kontrollerin ardından antrenman ve sıralama turlarıyla start alacak. 6 Eylül Pazar günü ise iki etap halinde yarışçılar, start demirine sıralanacak.

Akhisar’da ikinci kez düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda MX1, MX2, MX2 Junior, MX, Veteran, 85 cc, 65 cc, 50 cc ve ATV sınıflarında yarışlar yapılacak.

Antalyaspor Başkanı Cihan Bulut'un, taraftarla İzmir Marşı tartışması

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up