AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Türkiye ve Avrupa şampiyonu Anadolu Efes, Anıtkabir’de Ata'nın huzurunda

Ajansspor Editör
Deniz ŞEN
İlk Yayınlanma : 08 Haz 2021 - 17:51 / Son Güncelleme : 08 Haz 2021 - 18:02

Son dakika basketbol haberleri... Çifte kupalı Anadolu Efes, Anıtkabir'i ziyaret etti. Efes'in Anıtkabir ziyaretinden fotoğraflar haberimizde...

Türkiye ve Avrupa şampiyonu Anadolu Efes, Anıtkabir’de Ata'nın huzurunda

AJANSSPOR - HABER

2020-2021 sezonunu Turkish Airlines EuroLeague ve ING Basketbol Süper Ligi'ni şampiyon tamamlayarak sezonu iki kupa ile tamamlayan Anadolu Efes, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün edebi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret etti.

Turkish Airlines EuroLeague finalinde FC Barcelona’yı, ING Basketbol Süper Ligi final serisinde de Fenerbahçe Beko’yu geçen Anadolu Efes Spor Kulübü, çok anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. 

Anadolu Efes Spor Kulübü yöneticileri, Başantrenör Ergin Ataman, A takım antrenörleri ve oyuncularının yanı sıra kulüp çalışanlarının yer aldığı kafile, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda bulunabilmek için Anıtkabir’i ziyaret etti.

Hatıra fotoğrafı çekildi

Anadolu Efes Spor Kulübü kafilesi, düzenlenen törenin ardından Anıtkabir’de bir hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Ergin Ataman, kafile adına özel deftere yazı yazdı

Ergin Ataman, Misak-ı Milli kulesine geçen kafile adına burada bulunan özel deftere ise şunları yazdı:

"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, her zaman güvendiğiniz güzel ülkemizi emanet ettiğiniz gençler olarak Avrupa'nın en büyük kupasını huzurunuza getirdik. Size ve tüm silah arkadaşlarınıza şehitlerimize minnettarız."