TV3 Grubu ve LRT, Saran Media Group ile iş birliğine imza attı

Ali Bozkurt
06.06.2023 - 20:22 | Son Güncellenme: 06.06.2023 - 20:27

TV3 Grubu ve LRT, Saran Media Group ile iş birliğine imza attığını duyurdu. Bu kapsamda, Baltık ülkelerinde Turkish Airlines EuroLeague ve 7Days EuroCup maçlarının FTV ve PayTV yayın hakları uzatıldı.

AJANSSPOR HABER

Yeni anlaşma kapsamında, TV3 Grubu ve LRT, Litvanya'da Zalgiris Kaunas maçlarını ve EuroCup'ta yer alan Litvanya kulübünün tüm maçlarını ortak yayınla ekranlara taşıyacak. Litvanya’daki sporseverler LRT ile maçları LRT Televizija veya LRT Plius kanallarında ve lrt.lt portalında izleyebilecek.

Tüm EuroLeague maçları ve seçilmiş EuroCup maçları, TV3 Grubu'na ait olan, Baltık ülkelerindeki en büyük OTT televizyonu Go3 ile birlikte Litvanya, Letonya ve Estonya'da yayın yapan TV3 Sport kanallarında izlenebilecek.

TV3 Grubu'na ait Go3 televizyonunun CEO'su Jan Wykrytowicz, "Go3 televizyonu ve TV3 Sport kanalları, Baltık ülkelerinde en iyi basketbolun ev sahibi olmaktan gurur duyuyor. Her sezon, EuroLeague, EuroCup, LKL, NBA, WNBA, FIBA şampiyonaları, ACB League, Basketbol Şampiyonlar Ligi gibi en heyecan verici basketbol müsabakalarından 1000'den fazla canlı maçı basketbol severlere sunuyoruz. Yaklaşan sezonlarda, Baltık bölgesindeki taraftarlarımızın Zalgiris Kaunas maçlarını, Playoffları ve Final Four aşamalarını bizimle izleyebilecek olmalarından heyecan duyuyoruz." dedi.

LRT Genel Müdürü Monika Garbaciauskaite-Budriene ise şunları söyledi: "Euroleague Basketball Avrupa genelinde büyük ilgi görüyor, bu yüzden LRT olarak Go3 televizyonuyla iş birliği yapmaktan ve pek çok popüler turnuvaların yayın haklarını Litvanya genelinde geniş bir izleyici kitlesine ulaştırmaktan mutluluk duyuyoruz. Litvanya halkının basketbola olan ilgisi oldukça yüksek, bu içeriği takip etme imkanını sağlamak LRT grubu için son derece önemli."

"TV3 Grubu, LRT ve Saran Media Group ile olan iş birliğimizi genişletmekten büyük memnuniyet duyuyoruz ve maçlarımızı tüm Baltık bölgesi taraftarlarımıza sunmaktan gurur duyuyoruz" diyen Euroleague Basketball Pazarlama ve İletişim Kıdemli Direktörü Alex Ferrer Kristjansson, "2020 yılında başlattığımız ücretsiz yayın ve ücretli televizyon hibrit modelini sürdürmek bizim için çok önemli. Bu model, son sezon boyunca yüzde 50'lik bir izleyici büyüme oranına ulaşarak son derece başarılı olduğunu kanıtlamıştır."

Turkish Airlines EuroLeague ve 7DAYS EuroCup’ın Litvanya, Estonya ve Letonya’daki yayın hakları sahibi olan Saran Media Group’un CEO'su Kenan Saran ise "TV3 Grubu ve LRT ile olan iş birliğimizi büyütmekten mutluluk duyuyoruz. Litvanya, Letonya ve Estonya'da yaşayan milyonlarca tutkulu basketbol severe Avrupa’nın en seçkin basketbol turnuvaları Turkish Airlines EuroLeague ve 7Days EuroCup'ı sunmak heyecan verici. Euroleague Ventures ile olan medya ortaklığımızı büyütmekten memnuniyet duyuyor, Saran Media Group’a duydukları güven ve inanç için teşekkür ediyoruz” dedi.

TV3 Grubu Hakkında

Baltık ülkelerinde önde gelen medya grubu olan TV3 Grubu, Bite Group ve Providence Equity Partners'ın (küresel bir üst düzey varlık yönetim şirketi) portföy şirketidir. TV3 Grubu, Baltık ülkelerinde önde gelen ticari ücretsiz yayın kanalları, en büyük DTH ve OTT televizyonu, premium film ve spor kanallarını ve önde gelen ticari radyo istasyonlarının sahibidir.

TV3 Grubu'nun marka portföyü şunları içerir:

• Baltık ülkelerinde önde gelen yayın hizmeti olan Go3
• Önde gelen genel ve tematik TV kanalları: TV3, TV6, 3+, TV3 Life, TV3 Mini, TV8, TV3 Sport Open
• Baltık ülkelerinde önde gelen premium spor ve film kanalları: TV3 Sport, TV3 Sport 2 ve TV3 Film
• Radyo istasyonları: Star FM, Radio Volna ve Power Hit Radio
• En büyük AVOD video portalı: TV3 Play
• Haber ve eğlence portalları: tv3.lt, tv3.lv, Uudised.tv3.ee ve Buduaar.ee
 

Euroleague Basketball Hakkında

Euroleague Basketball (EB), profesyonel basketbol kulüplerinin Avrupa'daki en üst düzey turnuvalarını benzersiz ve yenilikçi bir organizasyon modeliyle işletmekte olan spor ve eğlence sektöründe küresel bir liderdir. Dünyanın en başarılı ve tarihi kulüpleri tarafından sahiplenilen ve yönetilen Euroleague Basketball, kıtanın en üst düzey iki erkek basketbol turnuvası olan, Turkish Airlines EuroLeague ve 7DAYS EuroCup'ın yanı sıra sporun en önemli 18 yaş altı turnuvası olan EB Adidas Next Generation Tournament'ın yönetim ve organizasyonunu gerçekleştirmektedir.

Saran Medya Group Hakkında

1995 yılında, Saran Group çatısı altında kurulan Saran Medya Group, dünyanın önde gelen medya şirketlerinden birisidir. Saran Medya Group, Türkiye, Doğu Avrupa ve BDT bölgesinde spor ve eğlence temalı premium içeriklerin hakları alanında uzman bir kuruluştur. EuroLeague, NBA, LaLiga, Serie A, F1, UFC, Wimbledon gibi dünyanın önde gelen spor organizasyonlarının yanı sıra, en büyük Hollywood stüdyolarının eğlence içerikleri hakları da 10.000 saatin üzerinde film ve bölüm ile Saran Medya’ya aittir. Saran Medya Group markalarından HD Protek bölgenin en büyük stüdyo ve açık hava yayın prodüksiyon şirketidir. Yine Saran Medya’ya ait SDS ise Türkiye’nin lider dublaj stüdyosudur.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler