AjanssporAjansspor uygulamasını indir

UEFA VAR kursu, TFF'de yapıldı

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 22 Eki 2021 - 16:50 / Son Güncelleme : 22 Eki 2021 - 16:52

VAR Kursu, 18-22 Ekim tarihleri arasında Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) ev sahipliğinde Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı.

UEFA tarafından 11'incisi düzenlenen Video Yardımcı Hakem (VAR) Kursu, 18-22 Ekim tarihleri arasında Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) ev sahipliğinde Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapıldı.


TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden FIFA hakemlerinin katıldığı kursun ilk gününde hakemler teorik eğitimler aldı. Çalışmalara daha sonra saha uygulamaları ve canlı maçlarla devam edildi.


İkinci bölümü kasım ayında yine Riva'da yapılacak kursta, katılımcı hakemlerin VAR Sertifikasyon süreçlerinin tamamlanması hedefleniyor.

Hakemler UEFA CORE Kursuna katıldı    

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF, hakemlerin UEFA Core Kursuna katıldığını duyurdu. TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

A Klasman Hakemimiz Emre Kargın ve Süper Lig Yardımcı Hakemlerimiz Furkan Ürün ve Murat Tuğberk Curbay, UEFA CORE Kursuna katıldı.


UEFA'nın genç hakemlerin gelişimi üzerine 2010 yılından beri uyguladığı CORE(Center Of Refereeing Excellence) projesi kapsamında ilk ayağı 5-13 Mayıs 2021 tarihleri arasında COVID-19 önlemleri nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleştirilen kursun ikinci ayağı 14-21 Ekim 2021 tarihleri arasında İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapıldı.


CORE-49 kursunda hakemlerimiz, UEFA Hakem Koçları eşliğinde teorik ve pratik çalışmalar eşliğinde, saha performanslarını, fiziksel performanslarını ve İngilizce seviyelerini geliştirici çalışmalar yaptılar.