Uğur Erdener'den gençlere tavsiye: 'Yaşamınızı iyi planlayın'

10.04.2018 - 13:03 | Son Güncellenme: 10.04.2018 - 13:03

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, başarılı olabilmek için öğrencilere "zamanı iyi yönetin" mesajı verdi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) asbaşkanlığı görevini de yürüten Erdener, Ankara Fen Lisesinde düzenlenen söyleşide, sporda akademik başarının önemine dikkati çekti.

Erdener, yeni nesil gençlerin çok akıllı ve her bilgiye ulaşmanın artık daha kolay olduğunu belirterek, "Kendim spora atletizmle başladım. Eğitim hayatımda bana spor çok yardımcı oldu. Derslerden bunaldığım zaman spor yaparak kendimi rahatlatıyordum. Sizler büyük avantajlara sahipsiniz. Okulunuzun yetiştirdiği insanlara baktığımız zaman önünüz akademik anlamda açık." ifadelerini kullandı.

Sporun, öğrencinin derslerini olumlu yönde etkilediğine vurgu yapan Erdener, şöyle konuştu:

"Bunun birçok nedeni var. İnsan sevdiği işi gönülden yapar. İşte o zaman sporun hayatımızdaki olumlu yönlerini daha iyi görürüz. Eğer zamanı iyi yönetemezseniz başarı elde edemezsiniz. Özellikle söylemek istediğim, genç ve dinamik öğrenciler için hiçbir şey zor değil. Yeter ki yaşamımızı iyi planlayalım."

Spor yapmanın tercih meselesi olduğunu anlatan Uğur Erdener, "Sporla uğraşmak insanın hayatını pozitif yönde etkiliyor. Sporun ne kadar derinine inersek hedef koymamız o yönde kolaylaşır." değerlendirmesini yaptı.

Tören sonunda Erdener'e katılımından dolayı teşekkür plaketi verildi.

Senin için hazırladığımız haberler