AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Uilenberg’den Millilere kural dersi!

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 07 Haz 2021 - 17:52 / Son Güncelleme : 07 Haz 2021 - 17:57

A Milli Futbol Takımı'na, EURO 2020 öncesi değişen oyun kuralları hakkında Jaap Uilenberg tarafından bir sunum yapıldı. İşte detaylar…

Uilenberg’den Millilere kural dersi!

AJANSSPOR-HABER

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda geçerli olacak yeni oyun kuralları, UEFA Hakem Kurulu Üyesi Jaap Uilenberg tarafından Milli Takımımıza anlatıldı. Ay-yıldızlıların Almanya kampında gerçekleşen ve yaklaşık 30 dakika süren sunumda, UEFA'nın ana hedefinin oyuncuların sağlığını korumak olduğu vurgulandı.

3 VAR hakeminden biri ofsayta bakacak

Uilenberg, ayrıca turnuvadaki maçlarda görev yapacak 3 VAR hakeminden bir tanesinin sadece ofsayta bakacağını belirtti. VAR hakemlerinin kırmızı kartlık pozisyonlara müdahale edeceğini, sarı karta karışmayacağının altını çizen Uilenberg, VAR'ın aynı zamanda penaltı sırasında kalecilerin hareketleriyle çizgide durup durmadıklarını kontrol edeceklerini de vurguladı.

 

El, faul ve şiddetli hareket uyarısı

Elle oynama pozisyonlarına getirilen yeni kuralların da aktarıldığı sunumda rakibinin sağlığını tehlikeye düşürecek "ciddi faullü oyun" ve "şiddetli hareketlerden" kaçınılması konusu video görüntüleriyle işlendi.

 

Çakır'ın başarı dileğini iletti

Jaap Uilenberg toplantının sonunda, EURO 2020'de görev yapacak diğer hakemlerle birlikte İstanbul'da kampta olan FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın da tüm takıma başarı dileklerini iletti.