AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Usain Bolt pişman: Keşke emekliye ayrılmasaydım

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 15 Kas 2021 - 16:06 / Son Güncelleme : 15 Kas 2021 - 16:12

Spor haberleri... Dünya rekortmeni Jamaikalı sprinter Usain Bolt, atletizmden emeklilik kararını erken verdiğini ifade etti. İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

Dünyaca ünlü eski sprinter Usain Bolt, kariyeriule ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde konuşan 35 yaşındaki atlet, Tokyo 2020'yi Jamaika'da evinden takip ettiğini belirterek, "Piste çıkmayı gerçekten çok özledim. Tokyo'da yarışmayı çok isterdim. Çünkü ben, öyle anlar için yaşıyorum. Televizyondan izlemek çok zor geldi" dedi.

Bolt: Tokyo'da 9.80'i geçerdim

Tokyo 2020'de erkekler 100 metre finalini İtalyan Lamont Marcell Jacobs'un 9.80'lik derecesiyle ilk sırada tamamladığını hatırlatan Bolt, "Antrenörüm, kariyerimin sonlarına doğru bana, 'Diğer atletler hızlanmıyor. Sen yavaşlıyorsun.' demişti. O zamana kadar hiç böyle düşünmemiştim. Gerçekten de diğer atletler çok hızlı değil. Çıtayı rekorlarımla çok yükseğe çektim ve sonra yavaşlamaya başladım. Ama Tokyo 2020'ye katılsaydım, 9.80'i muhtemelen geçerdim. Keşke emekliye ayrılmasaydım." ifadelerini kullandı.

Rekorlarının kırılamayacağına inanıyor

Pekin 2008, Londra 2012 ve Rio 2016'da altın madalyaya uzanan Usain Bolt, "Olimpiyatlarda her şey farklı oluyor. Atletizmin en yüksek seviyesi bu yarışlar ve her zaman bunlara kendimi hazır hissediyorum. Bu sporda yapabileceğim her şeyi yaptım ve tüm motivasyonum bu. Bugünkü nesilde bana denk atlet yok. Bu nedenle rekorlarımın daha uzun yıllar kırılamayacağına inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Usain Bolt'un dünya rekorları

2017 Dünya Atletizm Şampiyonası'nın ardından emekliye ayrılan Jamaikalı atlet, erkekler 100 metrede 9.58 ve 200 metrede 19.19'luk dereceleriyle dünya rekorlarını elinde tutuyor.