AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Vettel, İstanbul Park'tan memnun

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 08 Eki 2021 - 21:13 / Son Güncelleme : 08 Eki 2021 - 21:35

Geçtiğimiz sezon Türkiye Grand Prix'sini üçüncü sırada tamamlayan Alman pilot Sebastian Vettel, bu sezon Aston Martin'le birlikte İstanbul'da piste çıktı.

Vettel, İstanbul Park'tan memnun

Orhan GÜLEK - AJANSSPOR

İstanbul Park'ta organize edilen 2021 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 16’ncı ayağı Formula 1 Rolex Türkiye Grand Prix'sinde ilk gün, 5,3 kilometrelik pistte 1 saat süren 1. ve 2. antrenman turlarıyla sona erdi. 

Geçen yıl Türkiye Grand Prix'sini üçüncü sırada tamamlayan Sebastian Vettel, bu sezon Aston Martin'le birlikte İstanbul'da antrenman turlarına çıktı ve bu antrenman seanslarının ilkini 13. sırada, ikincisini ise 16. sırada tamamladı.

2020 Türkiye GP'de asfaltın yeni olması ve yoğun yağmurdan kaynaklı olarak yarışta pilotlar oldukça sıkıntı yaşaması, bu yıl tekrarlanmadı. 

"Aynı pist ama farklı koşullar var"

Antrenman turları sonrası pist durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aston Martin pilotu Sebastian Vettel "Aslında aynı pist ama farklı koşullar ve farklı yol tutuş koşulları var. Bence genel olarak fena değildi." dedi.

"Bazı şeyler denedik"

Türkiye GP'de aracıyla ilgili bazı değişiklikler yaptıklarını da dile getiren Alman pilot Vettel "Bu öğleden sonra birkaç şey denedik ve belki de bunlar işe yaramadı. Bunları gözden geçirmeliyiz ve yarın neler olacağını göreceğiz. Biraz gelişti fakat söylediğim gibi, bazı şeyler denedik ve limitleri keşfediyoruz. Biraz daha ileri gidebileceğimizi düşünüyorum. Eğer ön tarafta denge eksiğiniz varsa, bu pahalıya mal olabilir" ifadelerini kullandı.

Formula 1 Rolex Türkiye Grand Prix’sinin ikinci gününde yarın saat 12.00'de 3'üncü antrenman turları, saat 15.00'te ise sıralama turları koşulacak.