AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Video - Arda Turan hakkında karar verildi! İşte ilk ifadesi...

İlk Yayınlanma : 11 Eki 2018 - 22:54 / Son Güncelleme : 11 Eki 2018 - 22:54

Son dakika haberine göre; Arda Turan hakkında karar verildi! Öte yandan yıldız futbolcunun emniyette verdiği ifade de ortaya çıktı...

Arda Turan şu anda Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü'nünde savcıya ifade veriyor. Milli futbolcu saat 19.00 itibariyle Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü'ne geldi. 

Ajansspor'un edindiği bilgiye göre; Arda Turan sorgusunun ardından savcılık kararıyla serbest bırakılacak.

Arda Turan serbest bırakıldı!

Arda Turan ifadesini vermesinin ardından saat 20.00 sularında emniyetten ayrıldı. Silahını polise teslim eden 31 yaşındaki futbolcu çıkışta basın mensuplarına açıklama yapmadı. 

İşte Arda Turan'ın ifadesi!

Beşiktaş Araştırma Büro Amirliğinde hakkındaki iddialarla ilgili sorgulanan Arda Turan, ifadesinde, "Ben eğlence mekanına gittim. Burak Yılmaz oradaydı. Birlikte otururken, Berkay yanımıza geldi. Omuzumdan ve yakamdan tutarak beni kendine doğru çekti. Ben de sinirlendim ve ne oluyor diyerek vurdum. 

 

Ben Berkay'ın eşini tanımıyorum, kendisiyle herhangi sohbetim olmadı. Benim peşinden tuvalete gittiğim ve koluna dokunduğumu söylüyor. Bu doğru değil, ben tuvalete falan gitmedim. Görüntülerde de tuvalete gitmediğim, taciz etmediğim ortadadır." dedi.

 

Arda Turan ifadesinin devamında, "Berkay'ın gittiği hastaneyi öğrenerek taciz iddiasının doğru olmadığını söylemek için peşinden gittim. Yanına gittiğimde, 'Ben buradayım eğer sözlü taciz olduğunu düşünüyorsan al silah burada ben senden şikayetçi de olmayacağım' dedim ve tabancayı yanına koydum. Berkay da bu sözlerim üzerine, 'Kaptan yok ben seni severim, tamam sorun yok, inanmıyorum.' dedi. 

 

Berkay böyle söyleyince ben de hastaneden ayrılmak için tabancayı koyduğum yerden alırken tabanca kazayla patladı." dedi. 

Arda Turan'ın polis tarafından el konulan tabancasının da ruhsatlı olduğu bildirildi. (Hürriyet)