Hayali rakibine yumruk atan boksör beyin kanaması geçirdi

08.06.2022 - 09:01 | Son Güncellenme: 08.06.2022 - 11:52

Ringde kazanmaya çok yakınken rakibini bırakıp hayali rakibini yumruklamaya başlayan Simiso Buthelezi hastaneye kaldırıldı. Güney Afrikalı boksörün durumu kritik. İşte detaylar...

Güney Afrikalı boksör Simiso Buthelezi ile Siphesihle Mntungw, WBF Afrika hafif siklet unvan maçına çıktı. Maçı önde götüren Simiso Buthelezi bir ara üst üste yumruklarıyla rakibini ringin dışına yolladı. Buthelezi galibiyete çok yakınken rahatsızlandı.

Rakibini bırakıp boş köşede yumruklar savurdu

NTV Spor'da yer alan habere göre; rakibini bırakıp köşeye doğru yönelen Simiso Buthelezi burada yumruklar atmaya başladı. Hakem durumu fark edip maçı bitirdi ve maçın galibi Siphesihle Mntungw ilan edildi.

İşte o anlar

İlgini Çekebilir
Dünyaca ünlü boksör, öğrencilerin evini bastı! "Çenenizi kırarım!"
Habere Git

Beyin kanaması geçirdi, durumu kritik

Maçın sona ermesiyle Simiso Buthelezi acil bir şekilde en yakın hastaneye kaldırıldı. Hastanede görev yapan bir doktor, Sowetan Live'a verdiği demeçte, "Durumu iyi değil, kritik. Beyninde kanama olduğunu öğrendik. Bir mucizeye ihtiyacımız var" dedi.

Hastaneden yapılan açıklamada, Buthelezi'nin beynine hasar veren darbeyi maçtan daha önce alma ihtimali olduğu üzerinde durulduğu belirtildi.

Senin için hazırladığımız haberler