AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Sivasspor-Alanyaspor Maçına Kuzusuyla Girmek İsteyen Taraftar Alınmadı

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 12 May 2022 - 13:58 / Son Güncelleme : 12 May 2022 - 14:03

Sivas’taki Ziraat Türkiye Kupası Yarı Finali Sivasspor-Alanyaspor maçına kuzusuyla gelen vatandaş, kuzusu maça alınmayınca stadı terk etti. İşte detaylar.

Faruk Işık isimli bir vatandaş, Sivasspor ve Alanyaspor arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final maçını kuzusu ile birlikte izlemek istedi. Kuzusunu yanından ayırmayan Işık, maç saati geldiğinde kuzusuyla birlikte maç izlemek için stadın yolunu tuttu.

Kuzusu alınmadı

Ancak Faruk Işık’a güvelik görevlileri tarafından kuzusuyla birlikte tribünlere alınamayacağı söylendi. Kuzusuyla birlikte maç heyecanını yaşamak isteyen Işık, büyük üzüntü yaşayarak stadı terk etti.

“İzin çıkarsa İstanbul’daki finale gideceğim”

Faruk Işık, maça kuzusuyla alınmadığı için büyük üzüntü yaşadığını belirterek, “Çok üzüldük, kuzumun herhangi bir sıkıntısı yok. Kucağımda oturup maç izleyecekti. Yetkililere bunu söyledim, buraya kadar gelip buradan dönüp gitmek zoruma gitti. Daha önce oynana bir voleybol maçına kuzumla girmiştik. Şuan Sivasspor maçına girmemizde niye sıkıntı çıkıyor onu çözemedim. İstanbul’da oynanacak final maçına kuzuya izin çıkarsa gideceğim” dedi.