Yasemin Güveli'den performans açıklaması: "Mesajın kime gittiği çok açık"

Aleyna Gürgen
14.02.2024 - 08:15 | Son Güncellenme: 14.02.2024 - 13:06

Vodafone Sultanlar Ligi'nden Çukurova Belediyesi oyuncusu Yasemin Güveli yeni açıklamalarında Filenin Sultanları ve Eczacıbaşı Dynavit'ten söz etti.

Yasemin Güveli'den performans açıklaması: "Mesajın kime gittiği çok açık"

Eczacıbaşı Dynavit'te kadro dışı bırakılmasının ardından Çukurova Belediyesi'ne transfer olan Yasemin Güveli, TRT Spor'dan Enes Yalnız için özel açıklamalarda bulundu. Güveli, röportajında Çukurova Belediyesi'ne transfer olduğu dönem yaşadıklarından ve şimdiki takımı ile başantrenöründen bahsetti. 

İlgini Çekebilir
Milli voleybolcu yapılan iğne yüzünden yan etki yaşadı: Maça çıkamadı!
Habere Git

'Bunlar ‘challenge’ sadece.'

Bu sezon başında Eczacıbaşı Dynavit'te yer alan Yasemin Güveli yarım sezon sahalardan uzak kaldı. Bu durumda mental sağlığını korumanın daha zor olduğunu belirten orta oyuncu şunları söyledi: "Bu tarz bir olay yaşadığınızda mentali korumak fiziksel performanstan daha önemli. Daha çok gayret edip mentalimi korumaya çalıştım. İnanılmaz hırslı bir oyuncuyum. Bunlar ‘challenge’ sadece."

'Ben her zaman elinden geleni yapan oldum'

Sahaya çıkmadığı dönemde kenarda bekleyen bir oyuncu olmanın çok yorucu olduğunun altını çizen Yasemin Güveli bu konuda "Oynamak isteyen bir oyuncu için kenarda beklemek kadar kötü bir şey yok. Bu, bir noktadan sonra antrenörün veya farklı olayların takdiri. Çoğu zaman takım arkadaşlarımın verdiği enerjiyle ve kendi geleceğimi düşündüğüm için her zaman antrenmanda da %100'ümü vermeye çalıştım. Ben her zaman elinden geleni yapan oldum. Mental olarak yorulmuştum ama kendimi toparladım." değerlendirmesinde bulundu. 

İlgini Çekebilir
Hürrem Sultan gitti Amelie Rotar geliyor!
Habere Git

'Güneyligil insanı en çok rahatlatan antrenör'

Açıklamalarında Çukurova Belediyesi'ndeki başantrenörü Ataman Güneyligil hakkında konuşan Yasemin Güveli "Ataman Güneyligil, bu zamana kadar çalıştığım en komik ve insanı en çok rahatlatan antrenör. Saha içinde çok güven veriyor, sen hata yaptığın zaman buna çok fazla kızıp 'Atıyorum seni, sahadan çıkartırım' hareketleriyle bunu göstermiyor. Tam tersi 'Sen sahada ol, ben arkandayım' mesajını veriyor." dedi.

'İnanın ben de bilmiyordum...'

Çukurova Belediyesi'ne transfer olmasının ardından performansı ile dikkat çeken Yasemin Güveli kendisinin de böyle bir verimlilik beklemediğini şu sözlerle anlattı: "Sürekli zaten özel antrenman yaptım. İnanın ben de bilmiyordum böyle bir performans göstereceğimi. Birazcık ilahi güç de diyebilirim. İnanılmaz hırslı bir oyuncuyum, sadece hırs küpü olduğum için.Hani inanılmaz odaktım maçlara. Çok zordu ama benim üstesinden gelemeyeceğim bir şey yok. Bunlar benim için birer 'challenge' niteliğinde."

İlgini Çekebilir
Başkan duyurmuştu: Eczacıbaşı Spor Kulübü'nün yeni salonunun temeli atıldı
Habere Git

Güveli'den Filenin Sultanları açıklaması

Kendisine milli takım özlemi sorulan Güveli "Rekabet her zaman sporcuyu yükselten bir şey. Santarelli, hak edene formasını veren bir antrenör. çok güzel, geniş bir orta oyuncu kadromuz var, şans gelirse tabii ki çok mutlu olurum." dedi.

İlgini Çekebilir
Filenin Efeleri'ne Fransız başantrenör!
Habere Git

'Mesajın kime gittiği çok açık'

Yasemin Güveli yaptığı 29 blok ile Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı başantrenörü Daniele Santarelli'ye bir mesaj verip vermediğini düşünmesi hakkında "Santarelli'nin izlemesi tabii ki çok mutlu eder ama performansım ona bir mesaj değil. Bence, mesajın kime gittiği çok açık." dedi. 

İlgini Çekebilir
Melissa Vargas'ın paylaşımına Zehra Güneş'ten tepki: Oğlum bu ne?
Habere Git
Senin için hazırladığımız haberler