Yeni Malatyaspor'dan açıklama: "Oyun değil, skor memnun etti"

16 Aralık 2019 14:40- Son Güncelleme - 16 Aralık 2019 14:45
Google news abonelik

Süper Lig’in 15.haftasında Beşiktaş’ı deplasmanda 2-0 yenen Yeni Malatyaspor’un Genel Sekreteri Burka Çakır, mücadele sonrası Radyospor’a özel açıklamalar yaptı. “Oyundan çok, skor bizi mutlu etti” diyen Yeni Malatyaspor yöneticisi, devre arasındaki transfer planlarına yönelik de değerlendirmelerde bulundu. Yeni Malatyaspor devre arasında kaç transfer yapacak? Detaylar ve gelişmeler haberde…

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Burak Çakır’ın açıklamaları şu şekilde: 

Burak Çakır: "Beşiktaş'ın maç içindeki baskısını tahmin ediyorduk, ona göre plan yaptık"

Türkiye’nin en önemli takımlardan biriyle oynadık. Rakibin de kendi gücümüzün de farkındaydık. Vodafone Park’ta oynamak kolay değil. Taraftar baskısı söz konusu. Beşiktaş’ın maç içinde baskısı olacağını da tahmin ediyorduk. Ona göre de hocamız planını yaptı. Maçta planımız doğru işledi ve 2-0 kazandık. Net bir skorla sahadan ayrıldık.

Burak Çakır: "Oyundan çok, skor bizi memnun etti"

Burak Çakır: "Oyundan çok, skor bizi memnun etti"

Skor bizi oyundan daha çok mutlu etti. Oyun olarak çok üretken değildik. Tabi hocamız teknik konulara karar verir. Malatyaspor olarak çok üretken değildik. Yarı alanında bekleyen ve kontralarla gol arayan bir görüntümüz vardı. 85’e kadar üretemedik ama aradığımız pozisyonları bulduk ve kazandık. Oyundan ise skor daha önemli. Beşiktaş ile oynuyorsunuz.

Burak Çakır: "Ziraat Türkiye Kupası'nı istiyoruz"

Burak Çakır: "Ziraat Türkiye Kupası'nı istiyoruz"

İlk yarıda kalan 2 maçtan en az 4 puan almak istiyoruz. İkinci yarıda tabi ki başarılı olmak istiyoruz. Planlarımızı geliştirebiliriz. Türkiye Kupası’nı da bu sene istiyoruz. Başkanımız Adil Gevrek dile getirmişti. Daha önce yarı final oynadık. Kupada da yolumuza emin adımlarla devam edeceğimize inanıyorum.

Yeni Malatyaspor, devre arasında kaç transfer yapacak?

Elbette transfer döneminde gelenler de gidecekler de olacaktır. Transfer planımız, kalan 2 maç sonrası netleşecek. İyi bir takıma sahibiz. Ofans hattında güçlü oyuncularımız var. Defansta da etkili oyuncularımız var. Evet bir transfer politikamız var. Ama kalan maçlarla daha da netleşecek.

Taraftarlara destek mesajı...

Taraftarlara destek mesajı...

Taraftarlarımız bizi desteklemeye devam etsinler. Bulunduğumuz konum itibarıyla yeterince destek alamıyoruz. UEFA’ya da oynasak, 3.sırada da olsak 8-10 bin kişiye oynuyoruz. Biz öz eleştiri yapacağız. Taraftarlarımız da yapacaktır. Taraftarlarımız bizi destekledikçe daha da iyi noktalara gideceğimize inanıyoruz.