Yenice Kupası Yarışları başladı

08.08.2015 - 21:05 | Son Güncellenme: 08.08.2015 - 21:05

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Karabük'ün Yenice ilçesinde düzenlenen Dağ Bisikleti Yenice Kupası Yarışları başladı.

İlçe merkezinde gerçekleştirilen organizasyonda "sondan kaçma" disiplini bin metrelik kriteryum parkurunda 23 sporcu yarıştı.

Her tur sonuncu olan sporcunun elendiği 23 turluk yarış sonunda 10-13 yaş kategorisinde Yasin Karakaş birinci, Metehan Kökçü ikinci, Kağannuh Karakaya ise üçüncü oldu. 

 Uluslararası elit erkekler kategorisinde birinciliği Emre Yılmaz (Brisaspor), ikinciliği Sergei Kovace (Kazakistan), üçüncülüğü ise Mustafa Köklü (Brisaspor) elde etti. 

Yenice Kaymakamı Oğuz Cem Murat ve Eflani Kaymakamı Suat Hatam da bisiklete binerek yarışmacılarla şehir turu attı. 

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, etkinlikte yaptığı konuşmada, bu yıl 5. kez düzenlenen yarışmanın ana sponsoru olduklarını söyledi. 

Federasyon tarafından yarış takvimine alınan organizasyonun ilçe sakinlerinin bisiklet yarışlarına olan ilgisini artırmak ve ilçe tanıtımına katkı sağlamak için önemli olduğunu ifade eden Çaylı, yerli ve yabancı sporcuları konuk etmekten mutluluk duyduklarını belirtti.

Yarışlar yarın, Yazıköy-İncebacaklar köyündeki 3 bin 500 metrelik parkurda yıldız erkek, genç erkek, elit erkek-elit bayan ve master kategorilerindeki müsabakalarla sona erecek. 

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler