• Diğerleri

''Yeniden zirveye çıkacağım''

Milli tekvandocu Servet Tazegül, şampiyonluk unvanını koruyabilmek için 2016 Rio Olimpiyatları öncesi ayak bileğinden operasyon geçirecek.
11 Aralık 2015 13:45- Son Güncelleme - 11 Aralık 2015 13:45
Google news abonelik
''Yeniden zirveye çıkacağım''

Meksika'da düzenlenen Grand Prix Final Müsabakası'nda 2016 Rio Olimpiyatları'na katılmaya hak kazanan Servet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sakatlıklar nedeniyle zor süreçten geçtiğini söyledi.

Servet, olimpiyat vizesi almasının kolay olmadığını ancak bunun üstesinden gelmeyi başardığını vurgulayarak, "Olimpiyatlarda yine ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Sakatlıklar nedeniyle performansımda arada düşüşler oldu ancak olimpiyatlarda yeniden zirveye çıkacağım" diye konuştu.

Rakiplerinden daha tecrübeli olduğuna dikkati çeken Servet, sözlerini şöyle sürdürdü:
"2008 Pekin'de bronz, 2012 Londra'da da altın madalya kazandım. Bu benim üçüncü olimpiyatım olacak. Rio'da unvanımı korumaya çalışacağım. Bu üzerimde baskı yaratmıyor. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Tecrübeliyim, iyi çalıştıktan sonra her şeyin güzel geçeceğini düşünüyorum."

"Unvanımı koruyacağımı düşünüyorum"
Ayak bileğindeki sakatlığın performansına olumsuz yansıdığını vurgulayan Servet, bunun için operasyon geçireceğini bildirdi.

Servet, ameliyatın ardından olimpiyatlar öncesi toparlanmak için gereken sürenin bulunduğuna işaret ederek, "Ayak bileğimde 4 aydır süren sakatlık var. İki hafta içinde ameliyat olacağım. Ameliyattan 6 hafta sonra idmanlara başlayacağım. Tekrar formumu yakalayıp, unvanımı koruyacağımı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

2015 yılındaki inişli çıkışlı performansını sakatlıklara bağlayan Servet, şöyle konuştu:
"Akdeniz Oyunları'nda iç bağda yırtık vardı. Dünya Şampiyonası'ndan sonra bileğim sakatlandı. Avrupa Oyunları da iki hafta sonra oldu. Sakat sakat Bakü'de dövüşmek zorunda kaldım. Halen aynı sıkıntıyı çekiyorum. Grand Prix'lerde de sakatlığımdan dolayı çok fazla başarılı olamadım ancak ilk 6'ya girmeyi başardım. Önemli olan kota almaktı, bunu başardığım için mutluyum. Son 4 ay acı çekerek antrenman yaptım. Antrenmanlardan yeniden zevk alacağım için mutluyum. Bu benim için Rio öncesi önemli motivasyon olacak."

"Rio'da yüzümüz gülecek"
Servet Tazegül, Türkiye'nin olimpiyatlarda tekvando branşında yine başarılı olacağını savunarak, "Rio'da yüzümüzün güleceğine inanıyorum" dedi.

Nur Tatar'ın da olimpiyat kotası aldığını hatırlatan Servet, "Nur'un performansı da yükselişte. İki arkadaşımız daha var. Onlar da barajı geçerlerse olimpiyatlarda madalyaya yakın olduklarını düşünüyorum. Londra'da tekvandoda birer altın ve gümüş kazanmıştık. Rio'da 4 madalya da alabiliriz, buna inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Hoffenheim - Hertha Berlin (0-3) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20