• Diğerleri

Yerlilerde 'Tolgay Arslan' korkusu!

15 Mart 2019 08:51- Son Güncelleme - 15 Mart 2019 08:55
Yerlilerde 'Tolgay Arslan' korkusu!

Beşiktaş'ta 7 aydır parasını alamayan futbolculardan 9'u UEFA ve TFF'ye giderek kulübü şikayet etmişti. Ancak yerli oyuncuların, Siyah-Beyazlı ekibi TFF'ye şikayet eden Tolgay Arslan'ın başına gelenleri bildiği için suskun kaldıkları öğrenildi.

Fanatik'in haberine göre Beşiktaş’ta özellikle bu sezonla birlikte birçok oyuncunun alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle kulübüyü FIFA’ya şikayet etmeleri, gündeme damgasını vurmuştu. Özelikle yabancı futbolcular, bu konuda başı çekerken, onlara sadece Avrupa’dan gelen Türk oyuncular eşlik etti.

Siyah-Beyazlılar’ın kadrosunda yer alan diğer Türk oyuncular ise yaşanan bu gelişmeler karşısında adeta köşeye çekildi. Özellikle teknik direktör Şenol Güneş’in, geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında, takımın kötü gidişini ekonomik konulara getirmesi, hemen hemen tüm takımın paralarını zamanında alamadığının göstergesi oldu.

Korkuyorlar...

Alınan bilgiye göre Kara Kartal’daki yerli isimlerin, yaklaşık 7 aydır paralarını alamadıkları bildirildi. Bazı oyuncuların, Tolgay Arslan’ın, kulübü TFF’ye şikayet etmesi sonrasında başına gelenler sebebiyle, bazılarının ise “Eninde sonunda paramızı alırız. Zaten başka bir kulüpte daha iyi sözleşme alamayız” düşüncesiyle bu yönteme başvurmaktan çekindileri öğrenildi.