Yıldız Erkekler yurda döndü..

17.08.2015 18:47 - Son Güncelleme -
Yıldız Erkekler yurda döndü..

Kaunas kentinde gerçekleştirilen şampiyonanın 3. maçında İspanya'yı 83-72 mağlup ederek bronz madalya alan milliler, Atatürk Havalimanı'nda Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Sekreteri Celal Arısan ve TBF yetkilileri ile sporcuların aileleri tarafından çiçeklerle karşılandı.

TBF Erkek Milli Takımlar Altyapı Koordinatörü Nihat İziç, havalimanında yaptığı açıklamada, bu yaz 3 Avrupa, 1 dünya şampiyonası oynadıklarını ve tamamında madalyaya uzandıklarını belirterek, "Avrupa'nın en üst seviyesine geldik. Sadece İspanya bir keresinde tüm kategorilerde madalya kazanmıştı. Bu başarı hepimize bir sorumluluk getiriyor. Yukarıya gelmek o kadar zor değil ama bu istikrarı sağlamak zor. Yarından itibaren hepimize büyük görev düşüyor" ifadelerini kullandı.

Yıldız Erkek Milli Takımı Başantrenörü Fatih Elbaş, 17 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nda mücadele etmeye hak kazandıklarını hatırlatarak, şöyle konuştu:

"Elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık. 17 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'na katılacağız ki bizim ilk hedefimiz buydu. Bu hedefimiz sonrasında madalya renginin altın olmasını çok istiyorduk. Bunun için çok çalıştık ama Litvanya'ya karşı yarı finalde son saniyede maçı kaybettik. Buraya dönerken sadece dünya şampiyonası ile değil, madalya ile de gelmek istedik. Milli takımlar bazında sezonu tamamlarken, 4'te 4 yapmak bize düştü. Bu nedenle çok mutluyuz."

Takım kaptanı Ahmet Can Duran, ekip olarak altın madalyayı kazanmayı hak ettiklerini ancak bronz madalya ile döndüklerini söyledi. Ahmet Can, altın madalya hedeflerine gelecek sene düzenlenecek turnuvada ulaşmak istediklerini aktardı.

İkinci kaptan Onuralp Bitim ise takım olmaktan çok aralarında ağabey kardeş ilişkisi olduğuna değinerek, "Bu bize saha içinde yürekli olmayı öğretti. Biz de yüreğimizle oynadık. Altın madalyayla dönmek isterdik ama olmadı. İnşallah 17 Yaş Altı Dünya Şampiyonası'nda hak ettiğimizi alacağız" diye konuştu.

 

Zlatan bildiğiniz gibi

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up