AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Yüksel Yıldırım: “TFF başkanı olsaydım maçları 2. yarıda seyircilere açardım”

İlk Yayınlanma : 16 Oca 2021 - 21:00 / Son Güncelleme : 16 Oca 2021 - 21:04

TFF 1.Lig ekiplerinden Yılport Samsunspor’un başkanı Yüksel Yıldırım, Twitter hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'e çağrıda bulundu. İşte Yıldırım’ın açıklamaları…

Yüksel Yıldırım: “TFF başkanı olsaydım maçları 2. yarıda seyircilere açardım”

Yılport Samsunspor kulübü başkanı Yüksel Yıldırım, taraftarların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapılarak stadyumlara alınabileceğini söyledi.

Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'e, Kovid-19 aşısı olan taraftarların tribünlere alınması çağrısında bulundu.

Yüksel Yıldırım’ın açıklamaları:

Başkan Yıldırım paylaşımında, “Ben TFF Başkanı olsaydım, Cumhurbaşkanı, Sağlık Bakanı ve Spor Bakanı ile acilen görüşüp Passolig’i olan Süper Lig ve 1. Lig takımı seyircilerinden maçlara düzenli giden yaklaşık 1 milyon futbol taraftarını ve fanatiğini acilen aşılatıp maçları 2. yarıda seyircilere açardım. Kulüpleri finansal bataktan kurtarmak için büyük bir destek vermiş olurdum. Böylece Türkiye'de taşlar yerine otururdu, insanların psikolojisi düzelir ve mutlu olurlardı. Türkiye'de Futbol Hayattır, Eve sığmaz. Ancak statlara sığar. Bu benim şahsi fikrim, çözüm teklifimdir. Yoksa bu işler gittikçe zorlaşacaktır. Bence çok geçmeden bu fikir Ankara'da masaya yatırılmalı diye düşünüyorum. Bu işin sadece fikir babası bile olmak beni mutlu eder. Haydi TFF bu konuda hep birlikte çözüm üretelim. Kulüpler Birliği olarak bizler hazırız...” ifadelerini kullandı.