AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Alpaslan, Albayrak’tan Terim’e barışma hediyesi

Ajansspor Editör
Orhan GLK
İlk Yayınlanma : 20 May 2021 - 20:29 / Son Güncelleme : 21 May 2021 - 11:08

Abdurrahim Albayrak, Fatih Terim’in Göztepeli savunmacıyı beğenip istediğini çok iyi biliyordu. Başkan adaylığına hazırlanan Albayrak, bu operasyonu Mustafa Cengiz’den ayrı yürüttü.

Alpaslan, Albayrak’tan Terim’e barışma hediyesi

Burhan Can Terzi - AJANSSPOR

Galatasaray camiasında her hamle bir mesaj taşıyor. Yeni sezon öncesi en çok endişe edilen konu kadro planlaması... Sezonun bitmesiyle Fatih Terim’in de Galatasaray’daki geleceği belirsizliğini korurken, başkan adaylarından hepsi Terim’le çalışacağını tebliğ etti. Başkan adaylığına hazırlanan bir başka isim Abdurrahim Albayrak da özellikle sezon sonunda sertleşen yönetim-Florya rüzgarlarından etkilenenlerden biri olmuştu. Abdurrahim Albayrak formulü, tecrübeli teknik adamın uzun süredir beğenip istediği Alpaslan Öztürk’le anlaşmakta buldu.

El sıkışıldı

Göztepe ile sözleşmesi sona eren Alpaslan Öztürk ile hafta başında temasa geçen Galatasaray ikinci başkanı ve aynı zamanda Sportif A.Ş’nin başkanvekili Abdurrahim Albayrak, 27 yaşındaki futbolcuyla el sıkıştı. Başkan Mustafa Cengiz’den ayrı olarak yürütülen bu transfer operasyonunda Galatasaray transferi henüz resmi olarak açıklama yapmadı. Başkan Mustafa Cengiz de Türk Telekom Stadyumu’na çok yakın bir hastanede tedavi görüyor. Başkan yarın taburcu edildikten sonra basının karşısına çıkacak ve merak edilenleri cevaplayacak.

Başkan adayı olacak mı?

Galatasaray’da başkan Mustafa Cengiz’in aday olup olmayacağı da merak ediliyor. Mevcut şartlarda aday olmayacağını ifade eden Cengiz, şu ana kadar çıkan adaylar arasında halefliğe en uygun olarak Işın Çelebi’yi görüyor.